Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Havi tartása egy shetinek?

Havi tartása egy shetinek?

Figyelt kérdés
Szeretnék nem sokara egy shetlandi pónit, csak nem vagyok tisztába a körülmények adta árakban! Otthon háziállatként a kertben lesz tartva mert minek fizessek bértartóknak háromszor annyit amit kéne? Kb 7-800 negyzetméteren nappal, este pedig istállóvban 4×5, elég ez neki? Havonta hány bálát és mekkorát eszik meg? Mennyit szerezzek be az évre télire is??? Egyedül mivel nem lehet tartani. De egyedül lesz kb 1,5 évig és utána társaságban(más lovak tehenekkel...ne kérdezzétek!) Itthon vannak kutyák, (egy óriás és egy kicsi méretű) macskák(az nagyon sok) és tyúkok, tudom ez nem a legjobb társaság de elég egy kis időre? Persze a patáját rendben tartom, 8 hetente körmölés vagy hetente reszelés. Naponta reggel(hajnalban) és délután vagy este el tudom vinni vezetgetni kocsikázni, esetleg lovagolni(kicsi gyerekek) ez kell neki? Mennyi a havi tartása összesen, mindennel együtt? A széna, abrak ha kell neki, kovács, valamint az első hónapi szerszámok, szekér... pucolók... inkább társ lesz mint hátasló! Légyszi az elsőt meg az utolsó hónapot külön írjatok ha tudtok segíteni (:

#shetlandi póni #Havitartás
2018. máj. 9. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lónak kell egy társ egyedül nem tartható!
2018. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem teljesen értek mindent a fogalmazásodból. Most akkor kis ideig lesz egyedül vagy másfél évig? Mi az, hogy első hónapi szerszámok? Első és utolsó hónap???? Szekér egy shetlandi póninak?

Most akkor mit is akarsz tulajdonképpen? Venni egy belovagolt, bekocsizott shetit PLUSZ egy társat mellé, mert ugye lovat, pónit nem tartunk egyedül. Sem pár hónapig, sem másfél évig. Gyerekeket akarsz rajta vezetgetni? Nézz használt/új pónifelszerelést. Be akarod őt (őket) fogni? Pónikocsit találhatsz jófogáson és társain, esetleg lovasok.hu-n keresgélve. Ezek olyan költségek amiket meg tudsz te magad nézni. A kovács 6-8 hetente 8000 körül van(két pónira) nagyjából.

Két lovam 10 nap alatt fogyaszt el egy nagy bála szénát. Számoljunk úgy, hogy egy ekkora póni feleannyit eszik, tehát két póni eszi meg egy nagy ló adagját, azaz 20 napig elvannak egy nagybálán - akinek van tapasztalata pónival, nagyon kérem javítson ki. Egy bála ára egészen 3500 forinttól kb 8000-ig terjed. Egy zsák árpa is 5000 körül van. Azért nem szeretem az ilyen kérdést, mert nem lehet egzakt választ adni, sok változó tényező van: az évszakonként változó takarmányárak, az esetleges állatorvosi költségek, kell-e abrakolni mert edzésben van a ló vagy sem..a pucolószerszámok ára is változó, honnan és milyet akarsz venni (talán a Decathlonból jön ki a legolcsóbban).

Szerintem járd még körül ezt a témát, elvégre a te felelősséged lesz a pónik tartása. Nézd meg külön-külön az árakat, írd őket össze, érdeklődj helyben hogy kitől lehet/érdemes takarmányt venni rendszeresen, keresd fel a leendő állatorvost és őt is kérdezd meg oltásról és féreghajásról, stb. Ha mindezt megteszed és összegzed akkor biztosra mentél, kaphatsz egy körülbelüli képet a költségekről. Egyik hónapban kevesebb, másik hónapban sokkal több is lehet.

2018. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell neki társ, jó egy vemhes, fias ló? Ja köszi h jelentettél (tudod...)
2018. máj. 9. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, ne haragudj, nem személyes támadás. A vemhes kanca is lehet megoldás, de az ellésig akkor is van némi idő. Csikós kanca ideális lehet ha vállalod, hogy a felnövő csikót neked kell betanítani vagy taníttatni kocsiba, nyereg alá. Őszintén szólva én a helyedben egy összeszokott párt vennék akik már mennek fogatban. Nem lehetetlen ilyet találni, lovasok.hu-n lehet ezt is figyelni. Egy normális pónifogat azért alacsonyabb áron van és még az is lehet, hogy a kocsit is elhozhatod velük.
2018. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nem vállaltam volna szívesen a szülést!
2018. máj. 10. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!