Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül havonta egy paci?

Mennyibe kerül havonta egy paci?

Figyelt kérdés
Szval bértartásban lenne(takarmányozás, box, almolás) de az ezen kívüli költségekben nem vagyok biztos, hogy mennyibe kerülnek. Ezalatt féreghajtásr, oltásokra, patkolásra (lehet kihagytam vmit) gondolok. Milyen gyakran kell ezeket csinálni és úgy átlagban mennyibe kerülnek? Budapesti vagyok ha ez számít.

2018. máj. 19. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Bértartás 50-60 ezer, ha nem tudsz lovagolni rendesen, akkor edző alkalmanként 2-3000 Ft,körmölés-patkolás 6-8 hetente, ára sok mindentől függ, kell e vas 2 vagy 4, régit üti fel vagy újat tesz, kell e lábfogó ember... 10-20 ezerrel simán számolhatsz. 3 havonta féreghajtok az ukrán cuccal az 2000 Ft/ alkalom. Oltás is dokifüggő de kb 10es körül számolhatsz arra is.
2018. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

3 évente vérvétel, évente oltás - ez mind orvostól függő dolog. Maga a dolog kb 4-6e, + amit az orvos elkér.

Körmölés 6-8 hetente 4-8e, ha kell patkolni, akkor már csak az első lábakra a régi patkó visszaütésével is lehet 12e-s tétel.

Féreghajtás meg 2500-15e között kb, de én óva intenélek attól, hogy mindig "az ukrán cuccot add", mert a hatóanyagokat náluk is cserélgetni kell.

2018. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írják a fentiek, Budapest környékén edzésekkel, kijutással, felszerelés-amortizációval és minden egyébbel együtt egy százas általában rámegy a lóra... Lehet, hogy nem éri el minden hónapban ezt az összeget, de jó felkészülni, mert hiába nem számolsz vele, Valami Mindig Van, amire plusz pénzt kell kiadni :D
2018. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :D
2018. máj. 20. 01:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha azon agyalsz hogy mennyi meg számolod a garasokat akkor neked túl sokba kerül :))

Egy ló a házadat is képes elemészteni akár!


Az állatorvosi koltsegek az egekbe rugnak.

Tenyleg ha csak annyi van penzbol amennyi epp eleg lenne a tartasra akkor az nem eleg. Tul sok a rizikó. Kell egy nagyon jo állás vagy dusgazdag szulok hogy gond nelkul megtarts egy lovat.

2018. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!