Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom megfogni a lovat?

G. M. kérdése:

Hogyan tudom megfogni a lovat?

Figyelt kérdés
Nemrég történt, hogy éppen vittem vissza a lovat akin ültem a karámjába (csak egy kötőfék, meg a vezetőszár volt rajta), de valaki véletlen nyitva hagyta a legelő ajtaját, és a paci teljes erejéből elkezdett húzni arrafelé. Nem volt utána gond, egy lány segített megfogni, és ketten már elboldogultunk vele, de azért eléggé megijedtem, hogy ilyen egyszerűen eltud rántani. Az érdekelne, hogy ilyenkor van valami teendő, vagy módszer hogy jobban megtudjam fogni? (Nem a szár végét fogtam, hanem a fejéhez közel, természetesen)

2018. máj. 20. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Leginkább a megelőzés. Gyakran visszatérek a lovaimmal a kézen vezetéshez, megállás, fordulás gyakorlása, hátraléptetés stb. pont az ilyesmi miatt, korrigálom őket ha húznak, sietnek. A szárat szerintem nem helyes a fejükhöz közel fogni, érdemes hagyni helyet nekik a nézelődéshez, így kevésbé hergelik fel magukat a lekötöttség miatt (saját tapasztalat + ezt figyeltem meg, főként galoppon volt szembetűnő).
2018. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
600 kiló könnyedén elránt. Ha ficánkásabb, akkor áthurkolom az orrán a vezetőszárat
2018. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy lehet rá tenni ágaskodót, bár napi szinten a vezetéshez szerintem nem praktikus. Kifejezetten gyakorolni vele sem az, mivel lovardai ló, napi szinten vezetik sokan, stb. Ilyen esetekben talán tényleg a kupec megoldás a jó - orránál átvezetni a vezetőszárat.

De még jobb a megelőzés, figyelni a ló reakcióit, tudni, mikor kell észnél lenni. Most nem azt mondom, hogy legyél paranoiás, és már messziről görcsölj rá mindenre, hogy na ettől/attól baj lesz, de a legjobb reakció akkor adható, ha előre tudod, mi az, amitől az adott ló meggajdul.

2018. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!