Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék de em tudom,...

Lovat szeretnék de em tudom, hogy alkalmas vagyok-e rá? (Több lent)

Figyelt kérdés
Már 5 éve lovaglok. Minden járómodban tudok mennni, terepen is. Szoktam ugratni (már ugrattam olyan 100cm is). Nagyon szeretnék egy lovat. Én szoktam föl-le nyergelni leápolni. Mindig olyan lovakonszoktam menni amin más nem mehet mert bolond. Tudom, hogy sok felelőség. Nálunk a bértartás 30ezer. Ebben csak a kovács és az állatorvos nincs benne. Régen úgy volt, hogy jön pestről egy ember, hogy tudjunk versenyezn (velem egyutt 3 ember). Terepen állt. Egy Arabon szoktam menni. Szerintetek nekem lehet lovam vagy inkább várjak még vele? Ha már "fel vagyok rá készülve" milyen fajta? (Azt tudom, hogy kanca vagy herélt) Még kn. menyibe jönne ki egy hónapra?

2018. máj. 28. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagy alkalmas !!!4!!négy :-) Most jobb ?
2018. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Normális vállaszokat várok!
2018. máj. 28. 11:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éve a ló 1,5 millió volt. Erre még majdnem 150 a felszerelés, az orvos, a patkolókovács is elvittek pár tízezret. Mikor bértartásban volt, 35 ezer volt, mikor hazavittük, többe jött ki az etetése és a tartása. Nagyon nem olcsó dolog. Ha biztosra akar menni az ember, 30 000 bértartással együtt kb 100 000 legyen egy hónapban, amit rá tudsz költeni. Ha komolyabban beteg lesz, akkor a kórházban ott lehet hagyni fél millió feletti összeget is.
2018. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A lovaglás 24ezer egy hónapban + üzemanyag
2018. máj. 28. 12:04
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Normálisabban:

Nem vagy még rá alkalmas, mert:

- Ha 5 éve lovagolsz, akkor nagyjából kell hogy legyen a fejedben némi fogalom arról, mennyibe kerül egy ilyen álat napi, heti, havi sziten, és akkor még nem pótoltál cuccokat, nem volt állatorvos.

-A lovaglás tudás és az, hogy te nyergelsz, meg ápolsz, édeskevés ehhez. Az, hogy alap ármódokban fent tudsz maradni, meg egyszer ugrottál 100 centit, még kevés. Az is kevés, hogy rajta maradsz egy kecseg lovon. NA de vajon szót is értesz vele? Érti a l, hogy mit szeretnél tőle, vagy csak abban vagy ügyes, hogy megmaradjál a hátán? Mert nem mindegy, hogy te fentmaradsz, vagy szívesen dolgozik veled a ló.

- HA fel lennél rá készülve, tudnád, hogy nem fajtát keresünk, hanem egy korrektül belovagolt, rossz szokásoktól mentes EGYEDET.


Szerintem tölts még el időt lovardákban, különböző lovakon, tanulj lelkiismeretes lótartóktól.

2018. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Olyan lovat nem is kapnák ami nem "fajtiszta". Töbször ugrottam 100cm-et.
2018. máj. 28. 15:05
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Meg annyi eszed sincs hogy lovaknal hogy van a tisztasag.. tudod dragam kutyaknal van fajtatisztasag..

Lovaknal: Tisztaveru/Nem Tisztaveru van..

Kerlek ha lovat akarsz venni, vagy alapbol lovagolsz, szereted a lovakat akkor tudjad lovaknal hogy hivjak a tisztasagot..

2018. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mind1. Úgyis bértartásba tartanánk. Edővel/oktatóval lovagolnánk.
2018. máj. 28. 16:13
 9/21 anonim ***** válasza:
Pénzed legyen sok, mert azt mondod 24 az oktató, ezt akkor is kifizeted, ha bértartásban van, szóval havi 50-60 ezerrel nyugodtan számolj. Aztán legyen pluszba félre rakva 150 ezer legalább, ha valami gebasz van, akkor legyen állatorvosra. Meg mindig vesz valamit az ember, hol egy nyeregalit, hol jutalomfalatot, hol ezt, hol azt... Amúgy meg előbb tanulmányozd mi merre hány méter, mert nem elég hogy tudsz szerelni, meg fent maradsz a lovon, fel kell ismerni a betegségeket, takarmánnyal se árt képben lenni, mert sok helyen elég gyatra szénával etetnek, amit alomnak se használnék. Ha lovat mész venni legyen melletted hozzáértő, mert sok hiányzik még a tudásodból és könnyen át érnek. Szerződés és ló útlevél nélkül ne vegyél lovat (az útlevél minden egyednek kötelező, akkor is ha nem telepapíros).
2018. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj vele még, olvass rajtengedely vizsga felkeszito konyvet, abbol egy par dolgot tanulhatsz a lovak tartasarol is, legyel kint sokat a lovardaban, segits az edzodnek, a lovaszoknak kerdezd meg oket azokrol a dolgokrol amire kivancsi vagy. Beszelj az edzoddel, oktatoddal hogy o mit javasol ezzel kapcsolatban ( hiszen ő átlátja a helyzetet és tudja milyen szinten vagy , mennyire ismered a lovak tartasi felteteleit , alapveto jeleket ha baj van, stb)
2018. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!