Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a ló bérlés?

Mennyibe kerül a ló bérlés?

Figyelt kérdés
Van a lovardába egy póniló akivel szinte úgy bánok mintha a sajátom lenne. Nagyon szeretem, és szerintem ez kölcsönös. Anyukámmal már volt róla szó, hogy kibéreljük. Az lenne a kérdésem, hogy ti mennyi lenne a maximum az az összeg amennyit kiadnátok a bérlésre?

2018. jún. 3. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz bérlés alatt?

Hogy csak te lovagolhatod? Akkor viheted ide-oda amikor te akarod?


Bővítsd ki a kérdést

2018. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Jogos az első. Nálunk a feles (úgy, hogy a lovardáé a ló) úgy néz ki, hogy fele a rendes bértartásnak, ebben van 3 óra lovaglás, előnnyel, tehát ha szombaton akar jönni, nem teszünk be mást a helyére ugyanarra a lóra, versenyre jöhet velünk (költséget nyilván ő állja), mindenfajta orvosi, patkolási, nyírási, kiegészítő költség felesben a lovardával. Ha ki akar jönni legeltetni, vagy ilyesmi, nem gond. 18 év alatt szülővel, aki felelősséget vállal, mert nem vagyunk gyermekmegőrző, 18 év felett saját felelősségre. 18 év alatt önálló (edző nélküli) partizánlovaglás nincs.
2018. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 25 ezer a lóbérlés, plusz a körmölés, oltások fele.

Ezért heti 3 nap lovagolhatsz, amennyit akarsz (ésszerű keretek között).

A többi nap ugyanúgy használják a lovat a lovardában.

A lovat nem lehet elvinni több napra. 18 év alatt nem lovagolhatsz egyedül, csak edzői felügyelettel.

Terepre nem tudom, egyedül ki lehet-e vinni a lovat, szerintem nem, én mindig másokkal látom őket kimenni.

Szerintem minden lovardában mások a feltételek.

Én megnézném, hogy amúgy mennyit költök lovaglásra, illetve mennyit tudok kijárni. Ha anyagilag megérné, lenne időm kihasználni a lehetőséget, és anyagilag megengedhetném magamnak, akkor vállalnám csak be.

2018. jún. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk teljes bértartás ára, senki se lovagolja a lovat rajtad kívül, te bármikor mehetsz (heti 7), viheted versenyre (de talán max három napra, és csak belföldre), és terepre, de egyedül csak 18 év felett. Te fizeted a körmölést, oltást. Használható rá lovardai vagy saját felszerelés, de előzetesen az edző megnézi, hogy jó-e a lóra pl a nyereg. Orvosi költségek nem tudom, hogy oszlanak meg.
2018. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó!Nálunk is így volt. Csak annyi volt a különbség, hogy a kovácsot a lovarda fizette, illetve minden kötelező állatorvosi költséget, pl oltás, féreghajtás, vérvétel, viszont ha a ló használatából adódóan, vagy a bérlő felelőtlensége miatt kellett orvost hívni, azt a bérlőt terhelte.
2018. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!