Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni, csődör vagy kanca?...

Póni, csődör vagy kanca? Herélés mennyi egy kisebb és egy nagyobb poninak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, szeretnék egy pónit, ("kisebb nagyobb póni-->"kb kisebb:80-110 nagyobb:130 cm) nem lovagolnám, hobbiból tartanám, max húzna egy pónikocsit. Mivel lónak kell legelőtárs ezért esetleg egy kecske lesz mellette. Az a kérdés hogy csődört válasszak vagy kancát (vagy heréltet)? TUDOM HOGY KEZDŐKNEK NEEEM VALÓ A CSŐDÖR!!! De ha nem lovagoljuk, csak simogatjuk, ápoljul, tanítjuk... akkor lehetséges e? Nem lenne kanca a közelben! Ha csődör akkor agresszív, ilyen korulményekkel??? Ha csődört veszek akkor mennyi a herélése?



NAGYOBB PÓNI: Ha veszek pl egy kisebb csődör hucult, mennyi annak a herélése? Ilyet lovagolnék is.



2018. jún. 3. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lónak ló a társa. És igen, a csődör földről is veszélyes lehet, ha a fejedre nő.
2018. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem piszkálni akarlak, hanem óvni: bármilyen póni a fejedre fog nőni, amíg ilyen kérdést kell és itt feltenni. Nagyon hamar el tudnak kanászodni... És utána egy jó időbe és rengeteg harcba, veszekedésbe kerül, mire megint kezelhető lesz, és nagyjából elhagyja a hülyeséget. Jó edző és heti 3-4 edzés, folyamatos felügyelet mellett is rendszeresen vissza kell nyesnem a pónik szárnyait. A nagyobb lovainkkal fele annyi bajom nincs, mint ezekkel a kis nyüvesekkel. Kap egy darab valamit, a következőért már harapna, vagy fellökné a gyereket...
2018. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat és a felvilágosítást, akkor ló lesz a társa,🙂
2018. jún. 4. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Én herélt párti vagyok mivel szerintem a csődörök veszélyesek és a kancát például ha sárlanak vagy várandósak akkor nyűgösek sunyítanak felakarnak rúgni... Szóval a kanca sem egy jó választás szerintem... A herélés ugyanannyiba kerül póninál mint a nagylovaknál kb 40-50ezer forint... Szerintem egy herélt ló jobban megéri :)
2018. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem éppen egy csődör hucul sétál a kertben de vele is az a terv, hogy kiheréljük... egy herélés kb. 40-50ezerbe kerül... Szerintem a herélt a legjobb választás! :)
2018. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ödik válaszoló, hogy érted, hogy a kertben? A kertetek hány m2 ha megkérdezhetem? Mert nekem is elég nagy "kertem van"(kb 1000 m2) ott is lehet tartani hucult? Kisváros szélén lakok!
2018. jún. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!