Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran kenjem a patáját?

Milyen gyakran kenjem a patáját?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lovam patája nagyon töredezik és eddig mindig áztattam neki meg néha kaptam patazsírt de most vettünk sajátot de nem tudom, hogy milyen időközönként lenne érdemes kenni. Mert most jön a nyár is és nekem is egyre több időm van es van amikor minden nap megyek ki és akkor minden nap kezeljem le vagy nem kell?
2018. jún. 6. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodtan bekenheted minden nap, nekem van egy ismerősöm, aki ezt csinálja. Az egészséges patát pedig hetente 1x keni be.
2018. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A patazsír egy vízzáró rétegként funkcionál. Ha az áztatott patát kened be, akkor tartja a nedvességet, ha a szárazat akkor pedig nem engedi be. Ennek függvényében azt mondanám, heti kétszer minimum áztasd és úgy kend be zsírral.
2018. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg nagyon repedezik, addig naponta a "nap" végén locsold meg vízzel, és kend át. Ha javulást, látsz, kétnaponta, és lehet ritkítani. Mi általában nedvesebb-hűvösebb időben munka előtt kenjük, nyáron (Olaszország, gyakran + 40, agyagos talajú karámok) minden másnap mindenkiét pluszban. Ha nagyon csúnya a patája, érdemes fitocavallo BLOF keveréket adni neki min fél évig, az sokat javít. Tudom, hogy elsőre drágának tűnik, de gondolj bele, mennyit kér el a kovács...

Nem kell egyébként kezelésként gondolni rá, olyan, mint neked a kézkrém. Ha nem kened, száraz a bőröd, ha naponta kened, akkor meg szép puha, rugalmas lesz, és nem fog hejj, de nagyon felpuhulni :)

2018. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2018. jún. 8. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen :))
2018. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!