Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nyihog leszállásnál/nyer...

Miért nyihog leszállásnál/nyeregben?

Figyelt kérdés
Téli pihenő után állunk vissza a munkába. Némi futószár, tegnap pedig már gyakoroltam a felszállást, egy helyben állást (érzékeny kis kanca, azért óvatoskodom). Mikor leszálltam, hátrafordult hozzám és azon a hangon, amin barátaikat üdvözlik/ kanca a csikójának kommunikál, elkezdett nekem nyihogni és nyalogatni a kezem. Előfordult már úgy is hogy szőrén ültem fel rá, megállásnál hátrafordult és a lábamnak csinálta ugyanezt. Nem követi semmi agresszió vagy megugrás, visszahúzom finoman a fejét előre és megy tovább az élet. Nem szokásom munka után (úgy egyáltalán tanulással kapcsolatosan) jutalomfalatot adni neki. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel, mitől lehet?
2018. jún. 12. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Jön a nyári szünet,megnyílik az oldalon a mesesarok menetrendszerűen..
2018. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az "anyai ösztöne" volt, mint pl amikor a pár perces csikót megnyalogatják;vagy csak kedves akart lenni veled, esetleg a jutalmat várta.


Lehet hogy valaki adott neki falatot amitől nem tudsz?

Mire érzékeny?

Mióta van nálad,mit érdemes róla tudni?

2018. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
7 éves, nálam született, otthon tartott. A belovaglón kívül csak én ültem rajta, de ő se adott neki soha jutalmat. Időnként kapott munka után almát, de nem kézből és teljesen rendszertelenül. Viszont minden lenyergelés után van simogatás, amiből amúgy sem szenved hiányt.
2018. jún. 13. 06:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Meglehetősen magabiztos ló amúgy. Nem rebbenékeny, nem félti semelyik testrészét, nagyon gyorsan tudom érzéketleníteni különböző zajokra, ingerekre. Csikója még nem volt, most friss vemhes (de egy éve is már csinálta ezt).
2018. jún. 13. 06:21
 5/5 anonim válasza:
16%
Örül, hogy vége a melónak. Azt az enyémek is nagyon szeretik, de ők mindig kapnak jutalomfalatot is.
2018. jún. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!