Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem lóbarátabb a...

Csak szerintem lóbarátabb a western lovaglás?

Figyelt kérdés

A nyereg jobban eloszlatja a súlyt mint az angol,a kantár laza, nem ugráltatják a lovakat akadályok fölött,mert a lovak ugye nem ugrásra vannak teremtve,hanem furásra.A westernben cutting,hordókerülés,reining van,egyikben sem látszik,hogy a ló ne élvezné amit csinál.Nekem az angol stílus keményebbnek tűnik,és néha átmennek azon a határon,amikor a ló jól érzi magát.

Nektek mi a véleményetek?



2018. jún. 16. 14:08
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*a SZÁR laza,bocsi az elírásért.
2018. jún. 16. 14:13
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ember bánasmódjától függ a lóbarátság, nem a lovaglási stílustól. A westernt is lehet úgy űzni, hogy rossz legyen. És az angol is lehet kellemes.
2018. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De úgy àltalánosítva értem.az angolnál nagyon meghúzzák a szárat pl a díjlovaglásnál,a ló álla szinte a torkához ér,a szája majd'elszakad,még nézni is fáj.
2018. jún. 16. 14:22
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Ugye most csak hülyéskedsz.

A nyereg, amivel jobban eloszlatja a súlyt, annyival nehezebb is. A lovak szájában leginkább extra hosszú szárú feszítő van,amit PERSZE tudom,hogy lehet könnyű kézzel használni - de a legtöbb lovas áltatja magát ezzel kapcsolatban, nagyon kevés olyan embert láttam akinek igazán jó lenne a szárkezelése egy ilyen eszközhöz(sok manővernél bele is rántanak). Nézz meg kérlek hordókerülésről videókat, a lovak rutinból futják a pályát a lovasok meg csak kapaszkodnak az életükért meg megy a starfishing(amikor jó magasra emelt két lábbal rugdossa a lovat,keress rá erre is).A sok sliding stop és a cutting is iszonyatosan megterheli ám a lábízületeket, nem csak az ugrálás. Sok lovon látszik hogy életunt. Arról nem is beszélve hogy milyen irányba ment el a quartertenyésztés Amerikában(leginkább), teljesen torz, túlizmolt lovak születnek olyan lábállással hogy vérzik a szemem ha ránézek. A mounted shooting versenyek egy külön misét megérne. Meg a rodeók, ahol végignézik ahogy a bika kibelezi a vergődő lovat satöbbi..sokáig sorolhatnám még.

Nehogy azt hidd hogy védeni akarom az angolt, sajnos a lovassportokban mindenhol leginkább az undorító bánásmód a jellemző, figyelembe véve a ló természetéből fakadó igényeit. Mert az sem normális ám hogy jaj de jó élete van a lónak,szoláriumba viszik meg uszikálni, be van állítva a takarmányozása hogy minden makrotápanyagot megkapjon, a legpuhább takaró van rajta, közben meg pont lexarja mindezt mert 24/7 egyedül áll egy boxban, nem kommunikálhat társaival és nem legelhet békésen - márpedig a lovaknak ez a fontos, így élnek évezredek óta,így érzik magukat biztonságban(nem,ezt a tenyésztés sem nevelte ki belőlük). Csak az lóbarát amikor a ló legelhet minimum egy társával és korrekt módon van lovagolva/hajtva megfelelő felszereléssel, képzett lovassal, minden más csak cukorba mártogatás.

2018. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Az elmélete szép a westernnek.

Aztán, amikor azt látom, hogy óriásakat belecsönget a feszítővel azért, hogy a ló ne keresse a támaszkodást, akkor remélem, hogy ez csak a vadkeleti stílus, nem a vadnyugati. :)

Vagy amikor "helyben pörgeti" körbe azt a lovat oktatási célzattal, amelyiknek semmi stabil egyensúlya még nincs.

Vagy amikor a 16 m átmérőjű körkarámban tölti a kezdő ló az egész napját, mikor nálunk az "angol" idomítás első fél évében egy pillanatra sem ment be a lú még a 20 m átmérőjű kört megengedő négyszögbe se.


A cutting az egy csoda.

Ellenben a gyorsasági számoknál láttam azt a fejlődést, hogy:

- egyik évben a lovat csak harmadik próbálkozásra tudta a lovas rávenni arra, hogy a rudak/hordók felé induljon

- a következő évben a segítő megfogta a zablakarikát, és elindította

- az utána jövő évben egy másik lovast megkért, hogy vezesse fel

- aztán egy évvel később meg hiába próbálkozott már akármivel

Szerinted élvezte a ló, mi?

A gyorsaságit persze kevesen csinálják jól. Mondjuk én három embernél leragadtam a magyar gyorsaságisokat tekintve, és még kettőt-hármat mellé tennék, akiket élvezettel néztem. De már vagy nyolc éve ilyen nincs. :D

Nem, mintha a ritkán nézett díjugratásba múltkorjában egyszer betévedve egy versenyre nem azt vártam volna, hogy a bíró kicsengeti a lovast a durvasága miatt (belecsengetni nem csak feszítővel lehet, sőt, mivel csikókantárral eleve durvábbra hangolja az ember az "oktatást", a versenypályán visszhangzott a szár csattanása), de természetesen nem történt semmi.

2018. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Hülyeséget beszélsz kérdező.. Szerinted azok a csúsztatós stoppok (amikor csúsztatják a lovat full vágtából álljba) Pörgetés egy helyben,sok szűk fordulat stb nem veszi igénybe annyira a lovat mint az ugró? Mielőtt kiírtad ezt a kérdést gondolkozhattál volna !
2018. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Díjlovaglásnál sem a szügyig bújtatas az cél,sőt(!) súlyos hiba,az a jó amikor feligazodott tarkóval,laza toroktájékkal közlekedik a ló-ezt várják el a bírók is. Szügyig bújtatni az ugrók szokták ,de azon a területen is elítélik és semmiképp nem általános .
2018. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

Ami az angolt illeti, valóban sok rosszat lehet látni (elfelejtettem a nevét a facebookon annak a tévés társulatnak, amelyik ezzel foglalkozik), szerintem az a legnagyobb baj, hogy a "hivatásosok" is tévutakon járnak. Kár, hogy nem vettem fel diktafonra, amikor azt mondja az edző a díjlovas verseny bemelegítőjében a kislánynak, hogy: húzkodd szépen, finoman a szárat, aztán majd jól beadja a fejit, az kell a bíróknak. Meg amikor kiderül, hogy az edző ezt mondta: aztán majd elkezd támaszkodni, és a karod majd kiszakad.

A bánásmód valóban nevetséges. Amikor a lovas azt mondja lovának, aki épp a pofáját dörzsölné hozzá a lovashoz, hogy: édesem, most ne, mert ez a versenyes fehér ingem, aztán, mivel a ló csak dörzsölné, puff, kap egy nagy pofont, aztán csak pislog, hogy most mi van?

2018. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nembaj,majd ha én lovagolni kezdek,tuti,hogy western stílusban fogok,és úgy kezelem a lovat,hogy az neki jó legyen.Észrevételem szerint a legtöbb régóta lovagló lovas főleg aki versenyzik(tisztelet a kivételnek) már úgymond,,megszokta'' hogy fájdalmat okoz a lónak, már nem érdekli,hogy mi a jó neki,már csak a nyeremény,a minnél feljebb törtetés,a ló agyon edzése a fontos.Meg amugy is,nem a lovak kérték,hogy üljük meg őket.Szerintem a lovaknak nincs is annyi levezetni való energiája,mint pl egy kutyának,aki igenis meg akar dolgozni a kajájáért,különben haszontalannak érzi magát,ki akarja venni a részét a falka fennmaradásáért vívott harcban,vadászatban.

A lónak nincsenek ilyen igényei,előtte ott a fű, nem kell érte küzdeni.Azért kapott gyors lábakat,hogy tudjon menekülni.Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy a paci egy állásban áldogálva élje le az életét,hogy elsorvadjanak az izmai,hanem hogy van egy bizonyos határ,ami úgy gondolom,fontos a ló egészségének fenntarásához,de az,amit mondjuk a bajnokságokon látni,hogy a lónak akkora izmai vannak,hogy csak na,az azért már elég természetellenes.Annyit mozogjon a ló,amennyi jól esik neki,és nem erőlteti meg őt túlságosan.

Bocsi,egy kicsit eltértem a témától.Igaz,nem lovagolok,de aki egy kicsit konyít is a lovakhoz,az józan paraszti ésszel észreveszi,amiket fent leírtam.


És nem értem,hogy miért kellett engem egyből mindenkinek lehülyézni.Elmondod a véleményed,tapasztalataid felvilágosítasz olxan dolgokról,amik esetleg elkerülték a figyelmemet.Ennyi.Ezért van ez az oldal.

2018. jún. 16. 15:31
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki lehülyézett?
2018. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!