Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisgyerekek lovagoltatása,...

Kisgyerekek lovagoltatása, patrac, nyereg vagy kapaszkodós heveder?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Olyan kérdésem volna, ismerősünk gyerkőcei hébe-hóba jönnének lovagolni egy Shetlandi pónira. Semmi extra, pucolászás, vezetgetés, aztán egy kicsi sétáltatás.

Minden képen szeretnék valami kapaszkodós dolgot, lévén pici gyerek is van, de nem tudom, a ló szempontjából melyik lenne a legideálisabb.

A patracra azért gondoltam, mert lehet rá rakni kengyelt illetve kapaszkodót, súlya elenyésző, viszont váz hiányában nem oszlat súlyt. A nyereg azért volna jobb, mert a váz miatt súlyt oszlat, viszont nekem Western nyergem van pónira való és önmagában is relative nehéz, a legnehezebb gyerkőc 35 kg, nyergestől közel 40... persze nem ülnének rajta sokat, de na... itt még szóba jöhet egy Angolra váltás, csak hogy érdemes lenne e.

Kapaszkodós hevederrel meg azért, mert tényleg nem sok súlya van és a gyerkőcöknek megmaradna a szőrén ülés feelingje, persze kiemelővel a seggük alatt.

A kérdést meg azért ide írom, mert mások számára is könnyen rá kereshető itt az oldalon, hátha valakinek majd szüksége lesz az infóra. :) Köszi a segítséget!



2018. jún. 18. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a kapaszkodós heveder lenne a legjobb, abban tud szerintem egy kisgyerek a legjobban kapaszkodni, meg mindneki abban kezdi a lovagolni tanulást. Egy nyereg jóval drágább és úgysem lenne annyit használva amiért megérne megvenni.
2018. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Heveder vagy patrac
2018. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a voltige ("kapaszkodós") hevederrel a legjobb kezdeni.
2018. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!