Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ménesek adnak díjló-"al...

Milyen ménesek adnak díjló-"alapanyagokat"?

Figyelt kérdés

Szilvásváradon kívül én nem találtam semmit.


Tudtok esetleg mondani még, hol érdemes keresni? (Magyarország érdekel csak)



2018. jún. 18. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár Kappel Edit valóban díjlovagol a szilvásváradi lovakkal, nem nevezném a Szilvásváradi lipicai ménest díjló alapanyagnak. Most ezért lehet, hogy többen nekem támadnak, nem ez lenne az első alakalom, de véleményem szerint a lipicai ló nem díjlovaglásra való, még akkor sem, ha a vastag nyakával és "mutogatós" mozgásával néhány ember elhiszi ezt. Régen még talán, de ma már ezek a barokk típusú lovak úgymond kimentek a divatból díjlovaglás szempontjából. A bírók nem ezeket a lovakat keresik, hanem atletikus, nagy, elasztikus mozgással rendelkező sportlovakat. Ellenben a lipicai lovak a frízekhez hasonlóan nem térölelően, hanem inkább csak felfele mozognak.


Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, én a helyedben sportlovakat néznék. Magyarországon nem tudok róla, hogy lenne díjlovaglásra specializált ménes, de bármelyik sportló ménesben találhatsz díjlovaglásra megfelelő egyedet (PM, Rádiháza, Furioso).

Ha esetleg külföld is szóba jöhet, akkor Németországban esélyesebb díjlovas méneseket találni, de magyarországon is nézhetsz német fajtákat (Hannoveri, Oldenburgi, Trakheneni, stb..) Ezeket inkább magánszemélyeknél, lovardáknál találod meg. Ha van jóóó nagy kereted körülnézhetsz a Máriakálnoki Dressurzentrum eladó lovai között. Ők németországból a Wintermühle sportistállóból hozzák a díjlovakat eladásra és versenyzésre.


De körül lehet nézni lengyelországban, ausztriában és hollandiában is, attól függően, hogy mennyire gondolod komolyan a díjló vásárlást és mennyi pénzed van erre az egészre.


Visszatérve magyarosrszágra, méneseket nem igen fogsz találni ami csak díjlovakat tenyészt, de mint mondtam bármelyik sportló ménesben foghatsz ki jó egyedeket. Emellett amiket még magyarországon találhatsz lovardáknál, versenyistállóknál vagy magánszemélyeknél, a fentebb említett fajtákon kívül kb bármilyen sportló: Magyar Sportló, Német sportló, KWPN (holland sportló), belga melegvérű és társaik.


Remélem azért segített valamit a válaszom :)

2018. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettél!

Lipicait én sem vennék, általában nem valami jó a természetük + amiket én ismertem állandóan volt valami baj a lábukkal, és úgy hallottam ez jellemző is a fajtára.


Én a furiosot nem nagyon láttam még díjlovak között eredményesen, de lehet ez csak az én tájékozatlanságom, majd utánajárok :). egyébként ismerek Furi ménest szóval ezzel adtál egy lendületet.


Máriakálnokot ismerem névről, de sajnos nem hiszem hogy anyagilag meg tudnám engedni magamnak.


Még egyszer köszönöm!

2018. jún. 18. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Nemzetközi mezőnyben nyilván nem nagyon vannak Furiosok, de ha rákeresel pl Fejes Kata eredményeire, ő tavaly egy furioso ménnel jutott ki az EB-re, a ló nevére sajnos nem emlékszem.. De nyilván a furiosok között is a sportosabb egyedeket kell keresni, de főleg ha ismersz ménest is a közeledben, akkor mindenképpen megéri megnézni :)

2018. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2018. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ahhh köszönöm szépen!
2018. jún. 18. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Alapanyagot esetleg lehet nézegetni Andirkóéknál is Hajdúböszörményben.
2018. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!