Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy modortalanság lenne...

Nagy modortalanság lenne egyszerre két lovardába járni?

Figyelt kérdés

Heti egyszer járok egy lovardába. Szeretek ott lovagolni, nagyon lelkiismeretesek az oktatók, látszik, hogy nem a pénzedre hajtanak, hanem céljuk a minőségi lovasoktatás.

Valószínűleg a fentieknek betudhatóan viszont nagyon zsúfolt, sokan járnak oda. Szoros nagyon a beosztás. Pèldának okáért: kerek egy ève járok oda, ès mèg egyszer sem volt lehetőségem lovat nyergelni, leápolni, stb

Akkora a rohanás mindig..

Most nyáron azt hinnè az ember, hogy nagyobb a nyugi, de csak még nagyobb a káosz a táborok miatt.


Emellett mostantól beleférne az időmbe a heti 2x lovaglás, de sajnos már nem tudnak még egy alkalommal bepasszírozni sehova ott, ahova járok.

Van a közelemben még egy lovarda, csak jókat hallok róla, gondoltam elnézek oda is..



Mi erről a véleményetek?

Tudom, hogy nem illő, és bűntudatom lenne. Azonkívül nem szeretnék titkolózni, de nem is akarnám, hogy napvilágra kerüljön a dolog..

A lovardát otthagyni semmikèpp sem szetetném, de örülnék, ha bővíthetném a lovastudásom.



2018. jún. 20. 19:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
89%
a kérdés annyi lenne, hogy kinek mi köze ahhoz, hogy szabadidődben mit csinálsz. ha megkérdezik miért, mondd el az indokaidat, ne legyél punci.
2018. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Menjél nyugodtan. E miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod! Nem kell az előző lovarda orrára kötni az új helyet, de ha kiderülne akkor sem lenne tragédia. Mindenki oda vissi a pénzét, ahol jobban kiszolgálják. S te még csak faképnél sem hagyod őket. Szóval, lelkizz ezen, menj, próbáld ki az új helyet! :)
2018. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hidd el, ez lovas körökben se nem illő, se nem szokás.
2018. jún. 20. 19:30
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz oda is, igazából ahogy az első is mondta, sok közük nincs hozzá. De szerintem titkolni sem kell. Ha szeretnél többször lovagolni és van is rá lehetőséged, akkor emiatt kár lenne nem kihasználni. A fejlődésednek is jót tesz, ha ott is lelkiismeretes oktatók vannak, akkor a tudásodat nem fogod lerontani. Lehetőséged van így még több féle lovon lovagolni, ami szintén hasznos és jó dolog, és lehet, hogy ott van lehetőséged előtte is utána is ápolni a lovat, meg nyergelni természetesen. A lovas embernek ezeket is kell tudnia, nem elég csak felülni és lovagolni. Szóval szerintem próbáld ki azt a helyet is. :)
2018. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a válaszod, enyhítettél a lelkemen :)

Igen oda megy az ember, ahol jobban kiszolgálják, csak itt azért nem étteremről van szó..ezért hezitálok.

2018. jún. 20. 19:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne legyél ennyire szigorú. Lehet, hogy nem szokás, de figyelj, én pl lovas szakiskolába jártam, na ott nyilván mindenki lovagolt helyben is és máshol is, sőt, van akik több helyen is. Nincs ebben semmi rossz dolog.
2018. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a válaszod!

Igen teljesen egyetértek azzal, hogy rendes lovasember nem csak felül a lóra aztán jónapot. Ez is az egyik fő indokom a másik lovarda mellett:)

2018. jún. 20. 19:39
 8/21 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm neked is.

Kezdő lovas vagyok, nem teljesen látok még bele ezekbe a dolgokba.

Egy év alatt kialakult egy nézetem, hogy a lovarda ahova jársz az ‘sérthetetlen’

Ha bajod van váltasz.

Ezek szerint nem teljesen így van:)

2018. jún. 20. 19:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is két helyre járok, ugyan emiatt. Heti egyszer fél óra nekem nagyon kevés volt, az oktató nem tudott több lehetőséget adni. Most hétvégén járok máshova 1-1,5 órára, néha kimegyünk terepre is. Hétköznap pedig marad a fél órás alkalom. A két oktató ismeri egymást, tudják egymásról, hogy mást tudnak nyújtani és emiatt nincs is feszültség. A hétköznapi oktató gyakran érdeklődik is, hogy pályán vagy terepen voltam hétvégén
2018. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez szuperül hangzik.

Terepre kijutni is nagy álmom amúgy!

Persze ahhoz még van hova fejlődnöm.

Az meg annál gyorsabb lesz, ha többször járok ki, nemde?:)

2018. jún. 20. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!