Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megvennétek így a lovat?

Megvennétek így a lovat?

Figyelt kérdés

Életem első lovát készülök megvenni. Hobbiló lesz. Találtam egy minden szempontból tökéleteset, igazi szerelem. Állatorvossal is megnézettük, és a sántaságvizsgálat az egyik hátsó lábánál enyhe pozitív lett (hajlítás után 1-2 bicegős lépés ügetésben). Munka közben semmi nem látszik rajta, amúgy nem sántít.

Nagyon szeretném ezt a lovat, de ez betette a bogarat a fülembe. Mit tennétek a helyemben?


2018. jún. 22. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idős a ló?


A baj az hogy a sántasság később rosszabbodhat

2018. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Szia! Nekem sajnos nincsen lovam, de nagyon szeretnék. Ahova én járok lovagolni, ott van egy póni, akinek valami baj van a csípőjével, de ugyan olyan boldog életet él mint egy normális póni. Szerintem, ha igazán szeretnél egy lovat, és érzed, hogy neked ez a ló kell, akkor ne számítson, hogy egyszer kétszer sántít. Először furcsa lesz, de megfogod szokni. Szerintem nyugodt szívvel megveheted. Legalább is én megvenném!:)

-Rubi-

2018. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

7 éves. Tudom, hogy rosszabbodhat, de nagyon tetszik, "kis" hülyeségbe belemennék érte. Nagyon nagyba nem.

Nyilván van keretünk állatorvosra, ha gyógyíttatni kell.

2018. jún. 22. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Sántaságvizsgálat csak egy tájékoztató,nem biztos h később bármi lesz vele. Ha hobbira van használva lehet h semmi, max nem ugrasz vele. Én csak olcsó lovakat nézek ,elmentem megnéztünk egy középkategóriás lovat is viszonyításnak, még arra is azt mondták h nem százas a lába . Ez egy olyan dolog ha odahívod az állatorvost valamit már mondania kell ,tökéletes ló meg nincs ha megnézed siralmas szinte az összes fent lévő magyar ló lábállása.
2018. jún. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

"Ahova én járok lovagolni, ott van egy póni, akinek valami baj van a csípőjével, de ugyan olyan boldog életet él mint egy normális póni."


A kérdező gondolom nem tartani akarja, hanem lovagolni szeretne vele. Sánta-gyanús lovat én nem vennék meg, mert aztán ha tényleg rosszabbodik, akkor rajtam marad 15-20 évig, mert eladni nem tudnám, lovagolni meg nem akarnék rajta a ló érdekében.

2018. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
#5 vagy el lehet adni akkor is csak fillérekért .
2018. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés honnan sánta a ló? Mert okozhatja izomzati, ízületi probléma is, de akár hátfájdalom is. Na meg ki tudja mi a ló előélete. Lehet, hogy jobban is sántít, csak megtolták kis szteroiddal vagy fájdalomcsillapítóval, aztán úgy nem sánta, csak ha elhozod és 2 hét múlva biceg ezerrel, akkor meg vakarhatod a fejed, aztán pihenteted hosszú hetekig, javulgat, aztán újabb fokozódó terhelésre megint lesántul. Ismerősöm így járt, egy vagyont költött a lovára, állatorvosra csak 200 ezret, megnézték a fülétől a farkáig, röntgen, uh meg amit akarsz és nem tudják mi a baja a lónak.


Lehet, hogy ennek csak kisebb ízületi bántalma van és ha bemelegszik már minden ok, de ez így nagyon rizkós, a helyedben nem vállalnám be szerelem ide vagy oda.

2018. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszéltem pár állatorvossal, csontkováccsal, akik szerint nem jelent sokat ha csak egy lába pozitív hajlításpróba után. Többek között az én lovam is bejelez ilyen vizsgálat esetén, mégsincs vele probléma 4 éve heti 4-5-6 terhelés mellett. Nehéz megtalálni az igazit - ha ő az, kár lenne emiatt elengedni.
2018. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!