Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet az, hogy a falusi...

Hogy lehet az, hogy a falusi "parasztlovak" nem betegednek meg?

Figyelt kérdés
sokszor csak az élethez szükséges létminimumot kapják meg,oltást semmit nem kapnak (max féreghajtót mert azt még megveszi a cigány) körmölve is félévente ha vannak valami helyi kontár által,állatorvost mégsem hívnak soha ,mégis él,vírul,kocsit húz,dolgozik a legtöbb. A rendes helyen tartott lovakhoz meg bérlete van az állatorvosnak és ennek ellenére betegek.
2018. jún. 24. 06:34
 1/9 anonim válasza:
23%
A lovaknak arra van szükségük, hogy menjenek, különben nem érzik jól magukat. Egyszerűen ilyen állatok. Nem romák vagyumk
2018. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
28%
*de nekünk is "falusi lovaink" vannak. Sokszor látok megkínzott lovakat romáknál, de folyamatosan cserélgetik... Mi nem visszük ha kell, ha nem állatorvoshoz, de ha kell, beteg, nincs jól, kap ellátást. Voltak betegek, kapnak ellátást, akármilyen "falusi lovak". (Bocsi, előzőleg lemaradt)
2018. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
A falusi parasztlovak mindamellett, hogy dolgoznak, megvan a lehetőségük, hogy egész nap abrakoljanak, legeljenek, mert a ló szinte egész nap enne. Ezt még a falusi paraszt gazda is tudja, és biztosítja is neki. Ellenben jártam egy ideig városi lovasoskolába. Az állatokat szinte egész nap dolgoztatták, kínozták a hülyébbnél hülyébb tanulókkal, és sokszor csak akkor ehettek, mikor már estefelé bevitték őket. Nekem akkor ment el a kedvem az egésztől, mikor a tanulópálya mellé ki voltak rakva a szénabálák, és szegény ló alattam folyton arra kacsintgatott, és megállt volna, én meg engedtem is, mert már megszakadt a szívem. Az oktató meg elkezdett velem üvöltözni, hogy nem vagyok kemény a lóval, és rácsapott a hátsójára az ostorral. Hát nem is, nekem ilyen áron nincs kedvem keménykedni, és szerintem egy rendes falusi ezt nem is teszi a haszonállatával. Sokkal jobban tudják, hogy nekik is mindent meg kell tenni értük azért, hogy ők is megtegyék azt ami a feladatuk. A látszat az, hogy az ilyen kvalifikáltnak tűnő helyeken rendszeres vendég az orvos, de meg is van az oka. Ettől még nem jobb gazdák. Láttam én már lovasiskolában lovat megbolondulni is és fellázadni.
2018. jún. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
3-as, eddig minden lovasiskolában, ahol jártam, ez volt.
2018. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
"sokszor csak az élethez szükséges létminimumot kapják meg,oltást semmit nem kapnak (max féreghajtót mert azt még megveszi a cigány) körmölve is félévente ha vannak valami helyi kontár által,állatorvost mégsem hívnak soha ,mégis él,vírul,kocsit húz,dolgozik a legtöbb." Talán mert a "kontárok" értenek a lovakhoz, a gazdáik meg hiteddel ellentétben jól tartják őket, és nincsenek agyonhajszolva.
2018. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, a természetesebb körülmények teszik. Ha boldog a ló, egészségesebb is!
2018. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A parasztlovak nem túltenyésztett, agyonkényeztetett állatok, ezért sokkal nagyobb az ellenálló képességük.
2018. jún. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A parasztlovak (nem roma.lovak) azért nagy becsben voltak tartva, mert ha nincs a ló, nincs mivel fát hordani, szántani, boronálni stb, stb.

A kötelező oltást ők is megkapják, meg a féreghajtást is, viszont abrakolva van rendesen, pihentetve van rendesen, mozog is rendesen.

Amúgy a mozgatás és a takarmány a kulcs a lovardai lovaknál, mert ha nincs egyenletesen terhelve, csak alkalmanként, előbb jön elő lábprobléma, illetve sok helyen ki tudja milyen szénát, zabot stb, etetnek. A paraszt legalább magának kaszál és tudja mit eszik a lova, nagyapámnak pl mindig első osztályú szénája volt, igaz meg is dolgozott érte.

Illetve genetika is, mert nincsenek túltenyésztve, igen csak változatos a vérvonaluk.

Viszont azt is hozzá kell tenni, a hogy a környezetünk is hatalmasat változott az évtizedek alatt. Pl olyan vérszívók, növényzetben felhalmozódott anyagok is megjelentek, amik 30-40 évvel ezelőtt nem voltak.

Nekünk is parasztlovunk van, soha semmi baja nem volt, erre 2 hete megcsípte valami, ami miatt ökölnyi púp nőtt az oldalára és az állatorvos is csak a fejét vakarta, mert ő se tudta mi csípte meg, most Calcimuscot kap, attól lejjebb ment valamennyit. Régen is volt bögöly, pócsík, szúnyog, de nem harapott ekkorát egyik se.

2018. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A parasztlovak nem túltenyésztett, agyonkényeztetett állatok, ezért sokkal nagyobb az ellenálló képességük."


Ez az egyik, a vadlovak sem döglenek meg. Ugyanazért, mint a falusi lovak, mert mindenük megvan a túléléshez. Nyilván van amelyik mégis megbetegszik, és belehal, de azért elég sok ló életben marad a természetben, pedig azokat még a helyi kontárok se körmölik, és féreghajtót se kapnak.


A másik, hogy szép istállóban, drága tápokkal, és a legújabb gyógyszerekkel kezelve is lehet egy lovat nagyon rosszul tartani. A modern sport extrém teljesítményt vár el a lovaktól, sok pénzt költünk rá, mi versenyzők, és nem szeretnénk ha a lovunk megsérülne. Ez azzal is jár, hogy nem hagyjuk, hogy lóként éljen, mert a természetben a ló bizony néha lefogy és sánta, és koszos. Talán ez is kell, hogy megerősödjön a szervezete, de a versenyzők ezt akkor sem engedhetik meg.

2018. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!