Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány év lovaglás után tettétek...

Hány év lovaglás után tettétek le a rajtengedély vizsgát?

Figyelt kérdés
És milyen gyakorisággal lovagoltatok közben (heti hányszor)? Hogy ment? Volt olyan akinek nem sikerült elsőre (és miért nem)?

2018. jún. 24. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
6 évig 😂 de csak azért mert nem volt megfelelő ló és edző hozzá. A vizsga előtt fél évvel kb. 3x lovagoltam egy héten, de előtte is évekkel heti rendszerességgel. Elsőre sikerült , bár nem vagyok büszke rá mert nagyon elcsesztem a pályát😕
2018. jún. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi off leszek: Igaz én már 15 éve lovazok, de még csak nézőként jutottam el a REV-re. A tudás megvan hozzá, de nem éreztem szükségességét eddig a vizsgának, mert nincsenek versenyzői ambícióim.

Viszont egy 4 évszakos lovardában, ahol télen is lehet lovagolni egy jó edzővel szerintem heti 2-3 edzéssel kb 2 év alatt el lehet jutni a REV szintre.

Maga a vizsga nem nagy kunszt egy tapasztalt lóval. Akit eddig láttam bukni ugróban az azért bukott mert, mert a lova bestoppolt és leesett.

Szakágat nem írtál, hogy milyen REV, pl a távlovas jóval hamarabb abszolválható, mert a vizsgán csak pár patanyomfigurát kell lovagolni, ha fentmaradsz a 3 jármódban, akkor megadják.

2018. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 G. M. ***** válasza:
Szia! Egész más a díjugratás és a díjlovaglás vizsga, szerintem, a díjlovasra sokkal többet kell készülni fejben, és egy nagyon képzett ló kell hozzá, valamint a rengeteg tudás a további sikeres versenyzéshez. A díjugrató sem egy séta galopp, de mondjuk ha lovagolsz heti kétszer 3 évig, akkor lesz egy bombabiztos ülésed, és, monduk két évig ugratsz heti minimum egy alkalommal, akkor simán meglesz a rev.
2018. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ha szerinted heti 2 alkalommal 3 év alatt érhető el a bombaülés, akkor eddig rossz helyekre jártál ;) Edző és elszántság kérdése az egész. Amelyik lovas akar lovagolni és a fejlődés a cél, egy partner edzővel 1 év alatt el lehet jutni a 0-ról a vágtáig. A következő évben jöhet az idomító síkmunka és az ugrás is.

Olyan is megkapta az ugró REV-et már, aki épphogy fentmaradt a lovon. De ugye kérdés mi a cél? Mert a REV minimalista szinten való teljesítése egy későbbi versenyszituációban nem lesz elég, ha meg csak önigazolásnak kell, akkor pedig nem ad hiteles képet, mert sok lovas nagyra van magától, hogy megvan a REV-aztán lovagolni se tud normálisan és itt nem az ugrásra gondolok, hanem egy alap vállat be, vagy röviden hátraarc végrehajtásáról (amit ugye egy ugró REV-en előlovagláson kérnek is, és látszik, hogy sok lovas nincsen rendesen felkészítve rá, de ez már a szakma hibája).

2018. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam szakágat ,mert igazából mindenkinek a véleménye érdekel. Én is láttam már olyan vizsgázót (előlovagláson) aki nem tudott egy egyszerű vágtabeugratást csinálni. Teljesen lazák voltak a szárak, belső állítás még csak távolról se volt meg, a lovas előredőlt közben ide-oda billegett és úgy adta a csizmasegítséget (vagy valami olyasmit szeretett volna).

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)

2018. jún. 26. 17:11
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én kb 3 év lovaglás után tettem le a díjlovagló rajtengedély vizsgát. Hetente 2-szer jártam lovagolni másfél órát (azonban ehez azt is hozzátenném, hogy ez egy ilyen nagyobb szintű képzés volt, mint egy sima lovagló edzés, havi 45.000 Ft volt az ára). Lovardai lóval tettem le. Ebben a csapatban ahol lovagoltam, kb 6-an voltunk, és nekem sikerült a legjobban.(nem felvágásból) 78 pontos lett. Az én csapatomban mindnekinek elsőre sikerült. Nagyon sokat kell rá készülni.

2018. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!