Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora a legkisebb boksz,...

Mekkora a legkisebb boksz, amiben egy ló még jól érzi magát?

Figyelt kérdés
2018. jún. 27. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semekkora bokszban nem érzi jól magát, de 4x4 méterrel lehet számolni minimum, ha mindenképp kell boksz.
2018. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez függ a ló méretétől, és attól is, hogy mennyi időt töltene a bokszban. Ha ezekről adnál valami infót, szívesen adnék tanácsot. :)
2018. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőt kiegészíteném: nem minden ló érzi jól magát boxban. Az enyém pl. télen szeret bent éjszakázni.

A box minimális mérete a ló méretétől (is) függ. Egy közepes méretű sportlónak a 3,5x3,5 méter a minimum. Igen, tudom, tartanak ennél kisebb boxban is lovat, és higgyem el, hogy jól érzi ott magát... Fontos, hogy kényelmesen le tudjon feküdni, fekvés közben ne akadjon bele a box oldalába, és álló helyzetben pedig kényelmesen meg tudjon fordulni.


Nem emlékszem az EU-szabvány méretekre, de az én jóérzésemnek 4x4 méter a minimum közepes, kb 160-180 magas, átlagos testfelépítésű ló esetén.

2018. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Képzeld, van egy különleges boxfajta. A csillagos ég a teteje, és puha zöld alom van alján. Legelőnek hívják és minden lónak kijár.
2018. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Persze a legelő tök jó meg minden, de nem mindenkinek adatik meg. Egy kicsi sáros karámban nem jó éjszakáztatni a lovat, de van ahol csak a kicsi sáros karám adott télen. Hogy miért, ne menjünk bele, mert ezer oka lehet, miért nem legelőn tartja valaki a lovát.

A 3,5X3,5 egy EU-s ajánlás, úgy gondolom egy közepes méretű ló elvan egy 2,5X3 m-es boxban, ha karámozva is van, és rendszeresen van mozgatva, sőt megfelelő munka és karámozás mellett az állásos tartást is elfogadhatónak tartom.

Bocsi állatvédők, majd ha úgy jön, elásom magam, amiért ezt ki mertem írni.

2018. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Most komolyan azt hiszed, aki a box területén akar spórolni, az rendesen karámozná a lovat? Ugyan kérlek...
2018. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen hiszem, lepontozhatsz - 50-re, de én pont ezt csinálom. Spóroltam a boxok méretén, ne menjünk bele miért, de csak extrém időjárás esetén hordom be a lovaim. Amúgy kint vannak, van beállójuk, de ha nagyon rossz idő van, vagy verseny előtt reggel nem akarom kergetni őket akkor behozom.


Hívjátok csak rám az állatrendőrséget, ha szerencsétek van fel is akasztanak. :D

2018. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, de pont nem én pontoztalak le. Akinek nics elég helye, ne tartson otthon lovat, vagy vigye bértartásba, mert abban igazad van, hogy egy sáros kis karámban nem érzi magát jól a ló.
2018. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válaszom akkor is a 2,5X3 m, és a rendszeres mozgatás, karámozás.


Gondoltam, hogy nem te pontoztál le egymagad, ehhez több ember haragja kellett.

Imádom a lovas közösséget, olyan összetartó!

2018. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!