Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem birom meg tanulni az...

Nem birom meg tanulni az ügetést. Lehetséges, hogy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyorsan meg tanulni lovagolni (tisztába vagyok vele h ez nem 5perc)és nem sikerül...néha elvesztem a ritmust és vissza huppanok a nyeregbe...tudnátok tippeket adni vagy tanácsokat, hogy hogy lenne könyebb?

2018. jún. 27. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik ügetést?
2018. jún. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Néha elveszted a ritmust...

Ergo tudod mit kell csinálni és rá is éreztél már, csak türelmetlen vagy, hisz gyorsan akarsz megtanulni. Ezzel a hozzáállással nem lesz könnyebb.

2018. jún. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 G. M. ***** válasza:
34%
A ritmus alapján, gondolom a könnyű ügetésre gondolsz. Hát, ez nehéz kérdés mivel tényleg csak gyakorolni kell. Esegleg fejlesztheted a ritmusrzéked, vagy számolhatsz magadban, illetve nézhetet a ló lábát (gondolom még futószárazol). Allor kell felálni, mikor a külső első lába emelkedik. Amúgy szerintem úgy lehet igazán gyorsan megtanulni lovagolni (a sok gyakorlásan kíbül), hogy figyrlsz. Figyeled a többi lovast, a tartásukat, a modzulataikat, videókat nézel, versenyekre járzs stb.
2018. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Lovasakadémia-könyvek. Meg kell szerezni a tudást és gyakorlatba átültetni. Ritmusérzékre minden jármódnál szükség van, nem csak ügetésnél. Esetleg kérd meg az edzőt hogy tegyen vissza futószárra, akár kengyel nélkül. Nem írtad hogy a könnyűügetéssel vagy a tanügetéssel van bajod, könnyűt az előző leírta. Ott kifejezetten kell kapaszkodnod a térdeddel, nem kell nagyon kiemelkedni a nyeregből, elég ha szinte csak a csípődet mozdítod előre. Tanügetésnél ellazulsz különben a feszülő izmaid kipattintanak a stabil ülésből, egyedül a derékizmok dolgoznak azon hogy ne maradj el a ló mögött. Segíthet az is ha magadban számolsz a ló ritmusára(lévén az ügetés kétütemű jármód) :1-2, 1-2, 1-2 ..
2018. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Az utolsóhoz még hozzátenném, hogy amikor elveszted a ritmust, és elkezdesz huppogni, állj ki a nyeregből (vagy ülj le tanügetésbe, ahogy könnyebb neked), lélegezz egy nagyot, és érezd a lovat magad alatt, ha megvan az ütem, le-fel-le-fel megint. Nyugalom, idővel vérré válik :)
2018. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Már sokkal jobban megy és kezzd meg jönni az önbizalmam is!☺

2018. jún. 29. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es voltam. Már nagyon régen jártam lovagolni tanulni, de eszembe juttatott valamit a #3-as válaszoló. Minket az elején úgy tanított az oktató, hogy a ló bal vállát kellett figyelni, amikor a bal váll mozdult előre, ergo bal lába elöl, akkor kellett a csípőt előre tolni, és úgy mozogni, mintha masszírozni akarnád az ülepeddel a ló hátát. Ennél jobban nem tudom leírni, remélem érthető. Ha jól csinálod, és elkapod a lóval a ritmust, akkor olyan érzés kell hogy legyen, mintha hajókáznál. Ezekre csak kezdetekben kell koncentrálni, később rutinból jön. Olyan, mint az autóvezetésnél, hogy a tanulónak először figyelnie kell ,hogy a jobb láb a fék és a gáz, a bal pedig a kuplung, de aztán beidegződik.
2018. jún. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak gyakorlás segít. Ne add fel és ne keseredj el, menni fog, szerintem ügetni mindenki megtanul. A lényeg, hogy higgy magadban, de hogy könyvből vagy a többiek megfigyelésével.. Akkor most elmegyek olvasok egy könyvet a síelésről és megnézek pár videót... tuti megtanulok :D

Gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj. Nem baj, ha elveszted az ütemet, az sem, ha néha visszahuppansz, a legjobbakkal is megesik. Tudom, kellemetlen neked is a lónak is, de ez benne van a pakliban. Kiküszöbölhetetlen.

Csak gondold végig, hogy amikor olvasni tanulsz az sem megy elsőre, össze kell tenni a dolgokat, és olvasni, hogy menjen.

Hiába tudod elméletben, ha gyakorlatban nem megy, csak az segít, ha csinálod. Tudd, hogy nem baj, ha hibázol.

2018. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:D
2018. jún. 29. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!