Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ló lenne a méretem?...

Mekkora ló lenne a méretem? Szerintetek egy Haflingi jó lenne nekem?

Figyelt kérdés
178 cm vagyok. Szeretnék lovat/pónit venni.

2018. jún. 29. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Súlyod? Lehet jó a haflingi, de egy magasabb fajta abból is.Mert ismertem olyat, ami csak 135 cm volt kb, az meg neked valszeg alacsony lenne.
2018. jún. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Magas vagy egy hafihoz, bőven a 170 centi körüli lovak között kellene keresgélni. Nem azért mert furán néz ki/nem bír el, hanem mert a lábad valószínűleg túllógna a hasán, nagyon nehezen tudnál befolyást adni így. De menj és próbálj ki egyet, még az is lehet hogy működne.
2018. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Erről a "lómagasságsztereotípiáról" épp tegnap olvastam egy baromi érdekes cikket(illetve kettőt)

[link]

[link]


Tehát, ha tömegre elbír, nyugodtan.

2018. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
3as, ezek a "cikkek" borzasztóak, azt pedig okkal mondják, hogy számít a magasság. Nem csak azért nyomják, hogy számít, mert akkor szebb, hanem mert ha alá lóg a hasának a láb, vagy amikor nagyon magasan ér épp le, nem úgy fogja kapni a segítségeket...
2018. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Olvastam én is az idézett Göblyös cikket amely -Bent Branderupra utalva - a lovas magasságánál legalább 20 cm-el kisebb hátaslovat ajánl. Jó-jó, hogy "legalább", de egy haflingi nálad 30-40 cm-el is alacsonyabb, ami azért sok.


Inkább valami olyan lovat kellene keresni, amely legalább a 160-at közelíti, ill. meghaladja. A 170 cm-ig talán nem kell elmenni, de egy 165 körüli marmagasság az szerintem illene a Te magasságodhoz.


Én 182 cm vagyok és 168 cm magas tömeges lovon lovagolok leginkább. A fő szempont a testsúlyomhoz igazítottság volt, de a kérdésed kapcsán mondom, hogy a magassága nekem teljesen megfelel. Ha ennel magasabb lenne, az már talán zavaró is volna.

2018. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
60 kg vagyok, eddig egy 160-as kancan lovagoltam, de voltam terepen 140-es pacival is
2018. júl. 2. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Úristen, mi ez a sok baromság! 178 cm-es lovasnak 170-es ló?! Ezt meg hol hallottátok? Kérdező, pont tökéletes neked egy Haflingi.
2018. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Én kb. 160 centi vagyok, a lovam kb. 130. Ez így pont ideális.
2018. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
7es: a ló alkatától is függ, mert lehet nagyon jó is, de lehet nagyon hasa alá lóg a lába....Inkább valami robosztusabb félét ajánlok haflingiból, nem a sportost.
2018. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
A kilencessel egyetértek. Inkább egy alacsony, robosztusabb Hafi, mint egy magas, sportos.
2018. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!