Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire van jövője a lovasokt...

Mennyire van jövője a lovasoktatásnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ember lovagol, vagy esetleg szeretne megtanulni lovagolni, de azt is tudom, hogy elég drága ez a sport, és igaz, hogy pár éve nagyon fel lett kapva az oktatás, mivel lovas nép vagyunk, de mégis, ha oktató szeretnék lenni, mennyi esélyem van arra, hogy meg tudok belőle élni?

2018. jún. 30. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem könnyű kenyér, az bizonyos. Sok függ a saját eredményeidtől is, mert hány papíros oktató lézeng a lovardákban, aki nem tudja megkülönböztetni a ló elejét a hátuljától... Az ilyeneknek nyilván nincs sok tanítványuk, ergo pénzük sem. Ha neked vannak jó versenyeredményeid, akkor többen járnak hozzád, hogy tanuljanak tőled, plusz el tudsz vállalni mellette lovaglást, átképzést, stb.. És természetesen fontos, hogy minden hülyéhez jó pofát tudj vágni. Akkor jó híred lesz, ajánlanak másoknak... Ha goromba vagy, mint egy pokróc, legalább európa-bajnokságot kell nyerned, hogy tolongjanak az ajtódnál.
2018. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fú sajnos nem értek egyet az elsővel, de csak mert látom az ellenpéldát :( Hozzá nem értő, agresszív, kőkemény, ronda üléssel rendelkező edzők tanítanak rengeteg gyereket, felnőttet. Ordítanak, aláznak, lehülyéznek, kiégettek és MEGÉLNEK belőle. Mert sok szülő elhiszi, hogy ez működik, nem ismerik fel amit látnak, bolyonganak, lovardáról lovardára. Azt hiszik ettől a gyerek kemény lesz és ú az új edzőnek van pár versenye, akkor ő a király, neki mindent lehet. Előttük alázza porig a gyereket és hagyják :( Lovakat, lovasokat tartanak vissza, nem engedik haladni őket TUDATOSAN, hogy sokáig elhitessék értenek hozzá, és komoly összegeket húzzanak le a naivokról, hozzá nem értékről.

Csúcsedző, 7-8-9-10 embert hülyít folyamatban, közben olyan rondán lovagol, hogy az félelmetes.

Sajnos szerintem pont a "hülyékről", akikhez jó pofát kell vágni lehet a legnagyobbat robbantani.

Én ezt látom.


Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge, persze ne bújjon bele.


Azt mondom attól függ hány lovat tudsz megmozgatni és mennyi tanítványt szerzel. Mennyi tapasztalatod van, mekkora vastagsága a bőrnek a képeden. Sokat dobnak a táborok, rendezvények. Már anyagilag.


Persze vannak jó oktatok, edzők, akik sokat tanulnak, beleteszik, amit kell, szeretik csinálni, de ők nem 20 éves lányok, nők, férfiak, hanem tapasztaltabb felnőttek.

Ha szíved lelked beleteszed, folyamatosan haladsz és látod, hogy valami nem megy, te magad is tudsz segítséget kérni, hovatovább szeretnek a tanítványok, akkor még akár meg is élhetsz belőle, de ez hosszú idő, míg "befutsz", megismerik a neved. Persze függ, hogy az ország mely területén szeretnél lovagoltatni?


Bocsánat, ha valakit megsértettem, de sajnos én ezt látom, ez folyik nagyüzemben körülöttem és ez most így kiszaladt belőlem. :(

2018. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj #2-es :) Nagyon köszönöm az eddigi véleményeket!!
2018. jún. 30. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy a lovaglásnak van jövője.

A jó lovagláshoz pedig kell jó edző hobby szinte is és nem csak a kezdetekkor.

Ugyanakkor kicsi az esély, hogy megélj belőle (különösen ha jól és lelkiismeretesen akarod csinálni).

De a kicsi esély is esély.

Vannak nagyon jó oktatók, edzők, akik megélnek belőle.

S vannak rossz oktatók, akik nagyon jól megélnek. -ez pont azért lehet, mert nem a szakmai szempontok és a lovas fejlődése érdekli, hanem csak a pénz begyűjtésére figyel.

2018. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kenyér ám az oktatás. Sajnos ma bárki papírt szerezhet, volt olyan osztálytársam edzőin, aki alig tudott lovagolni, de 2sel átengedték.

Én csak hétvégente oktatok, amolyan hobbi szinten, de papírral. Mai napon 8 lovasom volt, mivel java kisgyerek sétáltam velük sokat a homokban, leégtem a napon és rettenetesen elfáradtam, mert reggel nekem kell leápolni, felszerelni a lovakat, délután,este én rendezem őket.

Rendesen leszívja az ember erejét.

Ha úgymond főállásban csinálod, akkor a nyár megéri, tábor, plusz mellette a beeső lovasok oktatása, de ősszel, télen, amikor suli van, alig van pár lovas, a java hétvégén van. Ha nincs fedeles, akkor télen gáz a pálya, meg az időjárás. Sok helyen pont ezért csak a nyári hónapokra keresnek oktatót, aztán télen csinálj, amit akarsz.

Az megint más, ha magadnak csinálod, de ebbe csak úgy érdemes belevágni, ha már ismerik a neved.

Egyik ismerősöm volt, hogy nyári hónapokban megkeresett 250 ezret tisztán, de ezért mindennap reggel 8tól este 10ig lovagoltatott. De ez csak 2 hónap...

NA meg ott a bejelentés kérdése. Ha nagyon nagy mákod van, akkor bejelentenek, de ez ritka. Sokszor feketén megy a dolog, zsebbe fizetéssel, van aki fix napidíjas, van aki fix + jutalékos, van aki a bevétel 30-40%-áért csinálja. Szóval meg kell gondolni, hogy hogyan szeretnéd csinálni.

Főállásban a fentiek miatt ritka a fix bér, főállás mellett meg gyilkos dolog. Ha 5 napot dolgozol valahol, + szombat-vasárnap lovagoltatsz, akkor pár hónap és kipurcansz pihenés nélkül. Sőt azt vettem észre, ha nem tartok pihenőnapot, akkor a főállású munkám teljesítménye romlik,és nem mindegy mi a fontosabb, a főmeló vagy a mellékes. Ha meg csak 1 napot vállalsz,akkor ugye mindenkit akkor kell le tudnod, ha nincs másik oktató, szóval húzós.

2018. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is a válaszokat!! Várok még véleményeket :)
2018. júl. 1. 07:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs jövője. Én csinálom,mellette van egy főállásom mert nem élnék meg belőle. Közel 300 volt majdnem csak a papír hozzá,ha nem vagy Dallos Gyula nevű ember akkor 3-4 ezret tudsz elkérni reálisan egy órára. Én lovardába alkalmazott edzőnek nem megyek,kapsz ott lovasonként 500-1000 ft kat és ott állsz 8-10 órát,mellette mindenféle tróger munkát is csináltatnak amihez egy edzőnek köze sincs. Én több helyre járok/jártam órát tartani,400 ft a benzin literje,kilehet számolni mi marad. Nyáron táborokkal lehet esetleg fogni valamit,télen éhenhalsz. Ebből úgy lehet megélni ha van saját lovardád.


Egyébként nagy divat lett valóban a lovaglás,de tudnád h ezekből az emberekből 90%-kanem igazi lovas. Van amelyik ősztől tsvaszig nem is jár,vagy kijelenti ha 15 fok alá megy a hőmérő ŐT áprilisig nem látod de utána is csak héten 1 szer (nem számít h a gyerek meg szeretné). Nem vagyunk lovas nép ,ez egy álszentség. Más országokban ebből nagyon jól lehet profitálni,itt meg egy oktató éhbérekért ,feketén ,kiszolgáltatva dolgozik egésznap a tűző napon.

2018. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte választ!
2018. júl. 1. 09:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet én is szeretem, amikor ősszel eltűntek, tavasz végén meg jönnek újra. Aztán csodálkozik, ha Rozika 2 éve lovagol, aztán alig tud valamit. Kb egy hónap mire a gyerek visszaerősödjön annyira, hogy elérjük a tavalyi őszi szintet, nyár végén már tud újat is, de amint jön a hidegebb idő elkopnak,így jövőre kezdődik minden elölről. De bezzeg a Julika akivel együtt kezdték az már vágtázik, meg ügyességi versenyeken indul... Csak hogy Julika télen is lovagol, csak ezt kifelejtik a sztoriból.

Te pedig így leszel lehúzós oktató.

2018. júl. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!