Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló “kiadása”?

Saját ló “kiadása”?

Figyelt kérdés

Jelenleg több lovunk van, mint amennyit le tudnék mozgatni megfelelően minden nap. Arra gondoltam, hogy feladok valamiféle hirdetést, hogy gyakorlott lovast keresek, aki önállóan lemozgatja egy lovat (leginkább tereplovaglásról lenne szó és én mindig mennék a lovassal, tehát ketten vagy hárman lennénk, attól függ hány embert találok). Teljesen ingyen nem szeretném, mert annak általában nincs jó vége. Jelképes összegre (esetleg segítségért cserébe a lovak körül) gondoltam viszont akkor nem minősül lovagoltatásnak? Mivel oktató nem vagyok így akár fel is jelenthetnek? Illetve, ha baleset történne akkor az én felelősségem, mert az én lovamon ült vagy valahogy ezt ki lehetne kerülni?

Olyan lovassal kezdenék csak bele, aki “ért hozzá”, mert nekem se időm, se energiám, se papírom tanítgatni. Csak lovast/lovasokat keresek, aki kijár velem terepre és lovagolja valamelyik másik lovamat, mert egyesével nagyon hosszú idő lenne mindet kivinni.

Jogilag ennek milyen akadályai vannak? Illetve egy esetleges sérülésnél engem vesznek elő majd?



2018. jún. 30. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ha alá íratsz egy szerződést az adott emberrel, hogy saját felelőssége, akkor okés. De nem vagyok otthon ilyen jogi témákban, úgyhogy ez csak egy felvetés. Egyébként melyik megyében vagy? Lehet hogy engem érdekelne.
2018. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Nincs ilyen, hogy alairatunk egy papirt, hogy sajat felelossegre lovagol vki. Torvenyellenes.

Ha terepre viszel vkit a sajat lova(i)don, az oktatasnak minosul, es igen, megutheted a bokadat, ha kifogsz egy olyan lovast, aki direkt az ilyenekre megy ra.

2018. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Köszi 2. hogy kijavítottál, mondtam hogy nem vagyok jártas ilyen ügyben...😬😬 egyébként igazad lehet, hogyha egy rosszindulatú lovassal találkozol, annak nem biztos hogy jó vége lesz... :/

#1 voltam

2018. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jogi témában (politika -> törvények, jog) jobban járnál ezzel a kérdéssel, mert ez a kérdés inkább oda tartozik, mint a lovakhoz. Vagy kérdezz meg egy ügyvédet erről, talán az lenne a legbiztosabb.
2018. júl. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Majd felteszem a kérdést más kategóriában is.

2018. júl. 1. 12:55
 6/6 anonim válasza:
73%
Megkérdezhetem, hogy melyik megyében vagytok? Mert ha nem olyan messze szívesen mennék, akár segíteni is lovak körül.:)
2018. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!