Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyakran botladozik?

Gyakran botladozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 1,5 éve lovagolok egy kancát, aki elég sokat botladozik főleg mostanában. Először azt hittem,hogy sok neki a munka, el van fáradva és ezért. De a kondija egyre jobb és ez a probléma nem szűnik. Próbáltam a figyelmét is fenntartani de akkor is megbotlik a leg váratlanabb helyzetekben. Legutóbb terepen voltunk amikor úgy megbotlotz,hogy mindketten felestünk. Szerencsére nem lett bajunk, de ez csak a szerencsének köszönhető. Azóta nem merek kimenni vele. Ráadásul nagyon ijedős . Ezért megesik az is,hogy csak lépünk és megijed valamitől és kicsúsznak alóla a lábai...
2018. júl. 3. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet a patájától is,h mondjuk nem jól formalta meg a kovacs nekem mondjuk ezért botladozott mert már tùl hosszùak voltak a kormei.de lehet Vmi a labaval ismerek olyan lovat akinek Vmi volt a labaval pontosan nem tudom mi de rongenezni is kellett és ezért sokat botladozott/botladozik.
2018. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele szerintem földről cavalettizni, emelt cavalettizni, mert akkor talán jobban oda fog figyelni hogy hova lép
2018. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ín/bokavédő
2018. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Patáját nézesd meg, vagy nem emeli eléggé a lábát, cavalettin tornáztasd.
2018. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek mellett lehet, egy jó csontkovács is ránézhetne, lehet feljebb van probléma, nem a patáinál...
2018. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet közvetlenül csudnel is. Úgy képzeld mint az embernél hogy ludtalpa vagy bokasulyedese van. Kicsit befelé csampazik. Az enyém emiatt botlik,videon látszik is. De a cavaletti nagyon sokat dob rajta. Vagy esetleg figyelem. Az egyik póni ha fárad botlik egymás után leejti a fejét is már szó szerint vonszolja magát. Esetleg egy hosszabb pálya után mielőtt leleptetned vidd rá párszor a cavalettire. Így a kettőt egyszerre kell összeraknia.
2018. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!