Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel érdemes kezdeni?

Mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a lovammal minél jobb kapcsolatot, minél szorosabb köteléket. Mivel érdemes kezdeni?
2018. júl. 6. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Egymás tiszteletével. Ajánlom a Parelli játékait
2018. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, a legtöbben, akiket kérdeztem, szintén azt mondták, hogy a 7 játékkal érdemes kezdeni.

Köszönöm!

2018. júl. 6. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a ló természetének alapos megismerésével. Nem arról a szintről beszélek hogy ha hátralapítja a fülét akkor dühös, hanem arról hogy hogyan épül fel egy ménesben a hierarchia, hogyan fejezik ki a dominanciát/fenyegetést/szubmissziót, hogyan lehet a lovakat a leghatékonyabban tanítani (pressure and release módszer, ez hogyan működik a természetben), motiválni stb.

Ha szeretnéd és tudsz angolul, nagyon szívesen küldök olyan videókat/oldalt ami nekem sokat segített.

2018. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom, 15 éve lovazok. A kérdésem az, hogy melyik "feladatsorral" lenne érdemes kezdeni.
2018. júl. 6. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor meg alapdolgok földről. Nyomásra engedés minden formában (eleje, hátulja körül, hátralépés, oldallépés), csatlakozás ha van rá lehetőséged helyileg, követés. Sokat töltök velük időt "csak úgy", semmi különöset nem csinálva, élvezzük egymás társaságát - ne csak a munkát/ápolást társítsák hozzám.

A parelli 7 játékot pusztán azért nem tudom ajánlani mert nincs velük tapasztalatom.

2018. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!