Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom kiküszöbölni, hogy...

Hogy tudom kiküszöbölni, hogy ne essek olyan nagyot a lóról?

Figyelt kérdés
Szőrén lovagolunk és nagyon félek hogyha leesek eltöröm valamimet. Tudom hogy ez benne van a pakliban, de van valamilyen ‘módszer’ amivel kisebbet lehet esni? Megállítani előtte a lovat, fenékre esni vagy valami? Most tartunk az ügetésnél és félek hogyha vágta jön vagy valami nehezebb feladat azt hogy fogom megoldani anélkül hogy leesnék. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2018. júl. 6. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Használj pónit!
2018. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Rendes nagy lovon szeretnék megtanulni lovagolni :)
2018. júl. 6. 12:36
 3/19 anonim ***** válasza:
Gerincvédő mindenképp, az ilyenkor nagyon hasznos!
2018. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Hogyan ess le?

Ha tudod, hogy le fogsz esni próbáld meg kiszabadítani a lábadat a kengyelből. Az lenne az ideális, ha lassan esnél le és a fenekeden érnél földet miközben a lovad meglepetten nézne. Ha ez nem sikerülne, akkor próbálj meg elgördülni a lovad útjából. Ne tedd előre a kezedet, hogy megtörd az esést, mert az növeli a csonttörés esélyét, de ilyenkor éppenséggel a ló is ráléphet. Inkább próbálj meg úgy összehúzódni, mint egy sündisznó.


Az esés után

Mérd fel gyorsan a helyzetet: adj magadnak egy kis időt, hogy fellélegezz és nézd meg, hogy nem sérültél-e meg. Ha minden rendben van, akkor állj fel és ülj vissza a nyeregbe. Ha valami nincs rendben, azonnal kérj segítséget. Bátorságra vall, ha nyugodtan tűröd a fájdalmat, de, ha eltört egy csontod az csak súlyosbít a sérülésen.


Elemezd ki miért estél le, hogy legközelebb ne kövesd el ugyanazt a hibát még egyszer!"


Forrás: [link]

2018. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Sokan nem fognak velem egyetérteni, de ezért sem szeretem a szőrén lovaglást. Egy kezdő, aki még nem érzi az egyensúlyát miért szenvedjen szőrén? A nyeregbe szépen tud kapaszkodni aztán megjön a magabiztosság, elengedi, függetlenedik az ülése és nem fogja minden adandó bizonytalanságnál magzatpózba vágni magát. Arról nem is beszélve hogy mennyire nem jó a ló hátának....

Ne haragudj kérdező, ez off volt. Válaszolva kérdésedre esni tudni kell, és bizony gyakorolni kellene hogy ilyenkor mi legyen a zsigeri reakció arra, hogy kicsúszik a feneked alól a ló. Azt nem igazán tudod befolyásolni hogy a masod

2018. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, elküldte valamiért. Szóval hogy a *másodperc törtrészében épp hogy repülsz le, de arra igenis lehet figyelni hogy ne a fejedre, nyakadra, gerincedre vagy fenekedre ess. Összegömbölyödve, oldalt "érdemes" esni (amennyit én tapasztaltam az évek során), legutóbbi esésemnél a karomat, combomat ütöttem be de semmi nem törött és a fejemnek sem lett komoly baja( némi agyrázkódást leszámítva, tessék kobakot felvenni!).
2018. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#1 Sokan nem hiszik, de póniról sokkal rosszabb zakózni, mint egy nagy paciról.
2018. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még :)
2018. júl. 7. 08:50
 9/19 G. M. ***** válasza:
48%
Gerincvédő, kobak alap. Ha úgyérzed kezded elveszítenk az egyensúlyodat felveheted a lovat lépésbe, vagy kért meg az edződ, hogy voltizshevederrel lovagoltasson, és abba kapaszkodhatsz. De a ló menekülő állat, bármikor megugorhat, szóval nem szabad félni az eséstől, mert az eléggé beárnyékolja a lovaglásodat. A kenygelben semmiképpen ne maradjon benne a lábad, arra figyelj, és mindig oldalra ess, mintsem előre vagy hátra, ne kerülj a ló útjába, mert az veszélyes lehet.
2018. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Gerincvédőt nem kapunk, csak kobakot. És szőrén lovagolunk még, hogy az egyensúlyunk megtartását gyakoroljuk, megy hogy érezzük a lovat, szóval nem fenyeget az a veszély, hogy a kengyelben marad a lábam😊. A lovak pedig úgy vannak ‘betanítva’ hogyha leesik a lovas akkor álljon meg. Nem szalad el. De ha az oldalamra esek nem töröm el a kezem vagy a bordám?
2018. júl. 8. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!