Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zabot miért nem szeretnek...

Zabot miért nem szeretnek etetni a lóval?

Figyelt kérdés
Van egy lovam és eddig zabot evett. Azt mondták máshol, hogy az nem jó a lovaknak... úgy tudom attól kicsit pörgősebbek lesznek, de az én lovamnak nem nagyon volt ilyen baja. Nektek erről mi a véleményetek? Egyszerű hobbi lovam van, magyar félvér mi az ideális takarmány neki? Nyáron csak legelőn van. Ősztől kezdjem el abrakolni? Mit adjak neki? Kíváncsi vagyok
2018. júl. 7. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Zabot akkor kell a lónak adni, hogyha megerőltetőbb munkát végez, akkor is a munka mennyiségéhez és minőségéhez mérten.
2018. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Állj, a lovad CSAK ZABOT EVETT? A zabot az abrak mellé kell adagolni!
2018. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Vigyáz, nemhogy zabos lesz !
2018. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagy túrán volt és azért kapta, de azt mondták, hogy elhagyhatom a zabot mert csak azért kapta, hogy ne maradjon ki a sorból mert a többi ló is azt evett, azok már öregek és ők is túráztak...
2018. júl. 7. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor semmi baj nincs, maradhat így.
2018. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Hát nem tudom, a mi haflingi lovaink semmit nem csinálnak, tavasztól őszig legelőn vannak, télen is nagy területen szabadon, nyáron max.hetente 1-szer ülök rájuk, fél órára, és ki majd hazahúzzák a kocsit 6 km-ről tavasszal-ősszel.Ősztől tavaszig kapnak napi 2-szer

zabot, sőt a nagyon hideg hónapokban egyik zab helyett kukoricát.Nem sokat, csak épp hogy kapjanak, mert imádják.Semmi bajuk, jó erőben vannak, de nem kövérek.Réti szénát és kevés száraz lucernaszénát is esznek,meg almát, sárgarápát.

2018. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

A kampanyszeru zabetetesnek semmi ertelme. Viszont a munkaban levo lonak szuksege lehet a plusz energiara. Nalunk a lovardaban a napi munkaban levo lovak 2x1,5 kilo zabot kapnak, a versenyzo lovak 2x 3kilot, es a light munkat vegzo meg 2x0,5 kilot. Ezek kb ertekek, nem merjuk gramm merleggel. Es ha ugy latjuk, akkor noveljuk-csokkentjuk az adagot a lo igenyeihez merten.


A zabtol azok felnek, akik nem tudnak lovagolni, illetve akiknek lovesuk sincs a lo takarmanyozasahoz.

Semmi baja nem lesz a lonak megfelelo szoktatas, mennyiseg es rendszeres adagolas mellett.

2018. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha egyébként nem szokott abrakot kapni, csak a túra alatt adtak neki valamennyit, hogy ne óbégasson, amiért mindenki más ehet, ő meg nem, de egyébként jó formában van, és nem kell hajtanod előre munkában, felesleges adni.

A lónak az ideális étrend az ad. lib. széna, legelés, mikor mi elérhető. Ha emellett lusta vagy soványkodik, el lehet gondolkodni a plusz abrakon.

2018. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2018. júl. 7. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Legyen szíves, és aki lepontozta a 8-ast, adjon magyarázatot! Kíváncsi vagyok, mi a gond a válasszal.
2018. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!