Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nőket miért vonják ki a...

A nőket miért vonják ki a lovász munkákból, a mezőgazdasági munkákból?

Figyelt kérdés
Azt látom legtöbb helyre férfi lovászokat keresnek. Miért tartunk még mindig itt? Akik kint dolgoznak nyugaton, ők meg azt mesélik, hogy nőkhöz alkalmaszkodott a szakma és legyártottak könyebb szerkezetű szerszámokat, hogy nők is dolgozhassanak a lovász szakmában, mert egyébként is elnőiesedett a szakma és sok esetben jobban is örülnek a nőknek, mert hogy a gondoskodás ösztöne jobban bennünk él. Ezért a kézi talicskák, a vasvillák, lapátok könnyebb szerkezetűek lettek és traktorozni is megtanítják kint a nőket. Itthon meg még mindig ott tartunk, mint 40 évvel ezelőtt, miért nem változik itt semmi? Csak férfiakat keresnek lovász, kertész, állatgondozói munkákra. Nőket max. lelovaglásra meg gyógylovagoltatásra alkalmaznak, a többi, aki bekerül valahogy protekció útján csak. Elég gáz az egész.

2018. júl. 9. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
A női izomzat mindig is gyengébb lesz a férfiakénál, és a gond ott van, hogy otthon minél kevesebb embert alkalmaznak minél több munkára. Tehát egy emberre jut 20-25-30 box plusz karámozás, etetés, plusz munkák. Ez egy nőnek sok. Kint van arra pénz, hogy 2-3 embert alkalmazzanak ugyanennyi munkára, mert több a bevétel is. Otthon nem tudsz annyit elkérni a bértartásért, hogy 2 ló kifizesse a 3 munkást, a többi meg elmegy takarmányra, alomra, számlákra, meg a te hasznodra, hogy ehess is valamit. Ehhez nagyon sokat kell nyújtani. Kint meg egy kulturált, de alapszolgáltatást adó lovarda, pl ahol nincs szauna meg infra, stb, nyugodtan elkérhet ennyit a tulajoktól.
2018. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam nőként lovászként. 20 boxos lóra voltam egyedül. Legelő nem volt csak 3 kis karám, ahol napközben cserélgettem a lovakat.

Reggel 8kor abrakoltam, kb a 2 sor volt 40 perc szénázással sepréssel együtt. Ezután jött a trágyázás, bealmolás, ez kb 3 órát el itt, után megint széna abrak, ezután mozgásos le, jó esetben 2 lovat, délután még bogyózz le és elment a nap. Az esti etetés már más csinálta. 1 embernek, még egy férfinek is sok ez, mellette meg van mindenféle plusz meló, amit elvárnak, kerítés javítás, fűnyírás, télen - 10 fokban itatás, fa hasogatás. Jah és mindezt heti hat napban 90 ezerért.

Bírom a munkát, de ez kikészített, 10 kilót fogytam, a kezeimben szétmentek az ízületek 4 hónap meló után. Ketten lányok simán bírtuk volna de egyedül csinálni szar.

2018. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak azt nem hogy itthon miért nem haladunk a korral? Ha ennyire ninc pénze egy lótartónak vagy egy tulajdonosnak arra hogy normálisan fizessen és megfelelő emberszámban dolgoztasson, akkor minek neki az egész? Annyir igénytelen az egész, hogy elkeserítő. Van aki versenylovakat tar és a lovászai szakképzetlenek és bejelentetlenül dolgoznak nála, de aki versenylovakat tart az milliomos, a munkásaira miért nemad egy kicsit is? Az miért nem számít, kik dolgoznak nála? Annyira szívesen csináltam volna én is, ha megfelelőek lennének a feltételek és nem csak a jókiállású férfiakat vennék fel, és nem arra menne a dolog hogy hajtsuk ki a belét. Nah, mindegy. Szerintem nem jó helyre születtünk sokan, Németországban, Hollandiában egész más a helyzet.
2018. júl. 9. 14:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Hat akkor hajrá, kezdj el nyelveket tanulni. Semmi sem lehetetlen.
2018. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát persze... Ilyen okosságokat nem nehéz írni.
2018. júl. 10. 05:50
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk van női lovász, sőt volt több is. Lovat hord, itat, kevés boxot trágyáz, könnyebb munkákat végez, de mégis olyat, ami elvenne sok időt. Mellé szerintem a boxokat még gyorsabban is csinálja és jobban is, még a lovakkal is türelmesebb. Passz. Nálunk van ideje beleszokni, látja a tulaj mit bír, nem kérni, hogy hordja el a hátán a holdat.
2018. júl. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És az hol van? Külföld?
2018. júl. 10. 09:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem. :D Pestmegyében. Csak mondjuk nincs bentlakás. De olyat is ismerek, ahova tőlünk ment egy páros, és ott is laknak.
2018. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az nem rossz!
2018. júl. 10. 17:46
 10/17 titkoskert válasza:

Én 33 vagyok, nő. Unatkoztam, kérdezték ahol a lovam tartottam, hogy nem akarok - e dolgozni... Bealltam lovasznak.

Hajnal 5-re mentem, Gyulával szenazassal kezdtunk, es a menes kihajtasaval a legelore.

7-8 közt már ganejoztunk. Erre nincs jobb szó 😂

Két lovardat kellett kitakaritani, kb fejenként 42 boxot. 10re kész kellett lenni, besoporve, kitakaritva.

Aztan itatas, kinti karamok beetetese masodjara...


Kellett kb két hét, mire az izomzatom is kifejlodott ehhez a munkahoz, vas talicska, villa etc.

A balak rossz minőségük miatt folyamatos bontasra voltak itelve, azt elhordani talicskaval... Ponyvazas...

Csikó etetés cumival két óránként, és akik jártak lovagolni, mindent a foldre dobtak.

Azt folyton kerülgetni...


4 hónapig csinaltam, de mivel a pasi kollégák kikezdtek, es állandóan bas***tak, odaadtam nekik a villát, és kalap kabát.


Most ők turják a ganéjt.

Pedig szerettem ott lenni.

2018. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!