Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sok helyen miért tanítják már...

Sok helyen miért tanítják már a 2-3. alkalomnál a könnyű ügetést?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen megfordultam már és sokszor azt láttam, hogy a full kezdő lovast, aki még ülni se tud rendesen, már kengyellel tanítják lovagolni. Nem az lenne az ésszerű, hogy először tanuljon meg normális lábtartással, kengyel nélkül tanügetni és csak utána kengyelezni? Nagyon sok elcseszett lovast látok, meg amikor jönnek át hozzánk lovagolni és kérik a kengyel nélküli ügetést le vannak halva, hogy ez most mi. Még a feladatot se ismerik.

Aki így tanít az miért csinálja így?


2018. júl. 12. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ebben az országban divat az okj-s szemetet termelni . Mindenki oktató/edző lehet ,semmi tudást nem várnak el cserébe. Én 15 év lovaglás után kezdtem el edzősködni,olyannal kerültem össze a vizsgán aki kérte ,hogy ne vágtáztassam mert még osztályban lovagol és csak az ügetésnél tart. Ez egy okj lovasoktatói/edzőin a felhozatal 80%-ka.Innen is ered ,hogy ilyen szar az oktatás szinvonala. Az még a jobbik eset ha 2. Órán "csak" kengyelezik,az a jobb amikor szabadon megy már és szár van a kezében.
2018. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos van olyan lovarda is, ahol konkrétan csak nyeregben tanítank. Sokszor meg az a helyzet, hogy sietni akarnak. A gyerek már vágtázni, ugrani akar, a szülő szerint nem kell ennyi "körbe lovacskázás", nem látja, hogy fejlődik, halad a gyerek, mert hát már szabadon kéne menni-e stb ...És amit előttem is írtak a hanyag oktatók is tehetnek róla..

Tavaly nyáron jött egy kislány hozzám másik városból. Kérdeztem mennyit tud. Azt mondta futószáron üget. Kérdeztem, hogy tanügetés vagy könnyű? Mit tanultak utoljára. És nézett rám, hogy mi van, miről beszélek. Aztán elmagyaráztam neki és azt mondta, hogy nyeregben lovagol csak és csak könnyű ügetni tanult. Ekkor meg én néztem rá, hogy mi :"D A tanügetéssel úgy vannak, hogy minek az vagy mi.. Szóval kb mindent kezdtünk előről.


Ismerősünk unokahúga is jár lovagolni..Felült egy kicsit lovagolni utánam. Mikor kicsi volt gyakran lovagoltattam lépésben. Már iskolás és lelkesen mondta, hogy ő már szabadon vágtázik. Mondtam neki, hogy csak lépjen vele egyelőre. Irányítani szinte csak a szárral irányította, kéztartást inkább ne említsük meg..Szóval vannak bajok a lovasoktatással nem kicsit..Sajnos.

2018. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A voltizs a legjobb de ha csak nyereg van nem az a főbaj. Ha kengyel nélkül kezdi akkor a nyereg is megfelelő.
2018. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is ha tudok voltizsban oktatok aztán kapnak nyerget is. A kengyelért meg kell küzdeni. A szülőnek is és a gyereknek is elmondom mi a következő lépés. Ha megy futószáron a legalább 5-6 kör tanügetés kengyel és szárfogás nélkül helyes láb és testtartással, akkor kaphat kengyelt. A legtöbb lovasom szülei nézik az órákat így nem siettetik a dolgot, mert látják,hogy a gyerek nem tudja teljesíteni még a feladatot.

Örülök, hogy másoknak is a legfontosabb a biztos ülés kialakítása és nem a hamis biztonság keltése.


Viszont még mindig várom a másik oldal válaszát, hogy milyen szakmai alapon ad kengyelt, a tök kezdő lovas alá?

2018. júl. 15. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig csak belenéztem a válaszokba, de megosztanám kedvence mondatomat, egy csömöri naaagy oktatótól:

"Nem megy a vágta? Nem baj, majd terepen megtanulja." Ooooké :D

2018. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csilivili12 válasza:
En minden oran ugettetem oket kengyellel es kengyel nelkul is, hogy szokjak mind a kettot is a labtartasukat meg mindig korigalom nekik. Akkor is ezt csinalom ha meg nagyon kezdok.
2018. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!