Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartásban/lovaglásban...

Lótartásban/lovaglásban jártas emberek valaki?

Figyelt kérdés

Már kiskoromtól szeretnék lovat, mindig lovakat rajzolgattam.Minden héten mentem futószárra és ügetni tudok, de abba maradt. Lett egy lovas osztàlytársam aki néha elhív a lovához és nagyon büszke és féltékeny vagyok rá mert ügyes, versenyeket nyer, tudja mit akar a ló. Én meg tök félek hogy valamit elrontok, megcsíp, megrúg, ledob... féltem a kezeimet mert grafikus akarok lenni és bármi történhet... minden álmom egy ló volt, de jövőre érettségizem, utána megyek dolgozni, és semmi lehetőségem és tapasztalatom a lótartásra. Szeretnék olyan fiúk/lányok tanácsát kérni vagy privátban segíteni nekem akik tapasztaltak a lótartás területén és valami megoldást találni rá hogy mégiscsak lehessen egy saját lovam, vagy legalábbis olyan ami nem az enyém de magaménak érezhetném . Köszi ha válaszoltok ☺

17/l


2018. júl. 15. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha saját lovat szeretnél, menj el egy lovasiskolába, és tanulj meg 5-10 év alatt lovagolni! Mikor az edződ azt mondja, hogy elég érett vagy hozzá, elkezdhetsz számolgatni. Rengeteg pénz egy ló eltartása. Havonta átlagosan 40.000 forint, úgyhogy ha erre nincs kereted, akkor saját lovad nem lehet. Esetleg bérlő, felestartó lehetsz, ha találsz egy alkalmas lovat, de akár van lovad, akár nincs, a lovazás rengeteg idődet elveszi.
2018. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van :) köszönöm a választ.
2018. júl. 15. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért az 5-10 év egy kicsit sarkosított :D De mindenképpen kell tapasztalat. Szerintem míg nincs meg a legalapvetőbb rálátásod, addig valóban ne sajátot.
2018. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem jobban jársz, ha kijársz egy lovardába segíteni, és talpalsz reggeltől estig. Kb akkor lesz rálátásod, hogy mivel is jár ez. Pl etetés, almolás, mozgatás, karámozás, ahol több ló van egynek mindig akad baja, pl csikós kanca, sebek, sántaság... Stb, szóval a lovazás elég nagy szeletével találkozol. Nyáron hogy több időd van simán megoldható, a tulajjal és az edzővel pedig állapodj meg, hogy a segítségért cserébe tanítsanak lovagolni (1 óra/ledolgozott nap).
2018. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minimum 5 év azért kell hozzá, de inkább 10. Ezen semmi nem "sarkosított".
2018. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kérdező, ez az 5-10 év egy baromság, hiszen mindenki máshogy tanul. De az tény és való, hogy neked még nem biztos, hogy ajánlott lenne egy saját ló, hiszen még lovagolni sem tudsz. És a szöveged alapján még tartasz is töllük egy kicsit. De akár az is jó lehet ha egy pónival kezded, egy kis mini pónival, természetesen nem a lovaglás célja miatt, hanem, hogy rendesen megismerd a lovak körüli munkát és állandó gondoskodást és figyelmet amit feléjük kell szentelni. A pónik igénytelenebbek de ugyanúgy gondoskodni kell róluk, és ha esetleg egy pónival sem müködik a dolog akkor vékkép nem kéne nagy lovakon gondolkodni.
2018. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Az oké, hogy mindenki máshogy tanul, de olyan ember nem létezik, aki 5 évnél is kevesebb idő alatt érdemes lenne egy saját lóra. Az már nevetséges lenne. A pónik pedig nem igénytelenebbek. Helyesen ez valahogy úgy szólna, hogy egy átlag póni/kisló valamivel igénytelenebb, mint egy átlag nagyló. Ez pedig a nehezebb, általában zömökebb kislófajtákra igaz.
2018. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ☺😊 keresek lovardát😀
2018. júl. 19. 10:28
 9/11 anonim válasza:
62%

Szia!

Én már hét éves korom óta lovagolok kisebb nagyobb megszakításokkal (volt egy műtétem is plusz a pénz is közbeszólt). Most 16 vagyok és nyugodt szívvel mondhatom hogy kezd el mert nem fogod megbánni. Sokmindent meguntam amibe belekezdtem jártam szakkörökre stb. de ez mindig meg fog maradni nekem...a lovak iránti szeretet.

Ha szeretnél annyira megtanulni hogy akar saját lovad is lehessen először tervezz! Ahhoz hogy lovad lehessen tisztában kell lenned rengeteg mindennel. De kezdjük az elején. Keress egy jó lovardát jelentkezz és már kezdhetsz is. Ha jól meg akarsz tanulni és viszonylag rövidebb idő alatt ajánlom hogy heti kétszer járj el és ne haggy ki heteket! Sokat lehet felejteni. Ez elég drága lehet egy jó lovardában 1500-2000 forintba kerül egy edzés. Az első pár alkalommal érezni fogsz jó erős izomlázat amíg az izmaid hozzá nem szoknak ( ezért se haggy ki heteket mert hosszú kihagyás után újra érezni fogod az izomlázat). De aztán szépen lehet haladni. Ember függő mennyi időbe telik pár év biztosan kell. És itt fogod tapasztalni milyen nagy az elhatározásod mert ez hosszú időszak!! Ha mindvégig elvezni fogod és kitartó vagy akkor jó úton jársz. <br>

Hogy jól tudsz lovagolni még nem jelenti hogy fel vagy készülve egy saját lóra. Egyes fajták fogékonyabbak a betegségekre (állatorvos esetleg műtétek ha szükséges akár egy millió forintba is kerülnek), ismerned kell a testét hogy tudd egészséges e, külön felszerelést is kell venned (nyereg, kantár stb.) amiknek tisztában kell lenned az össze és szétszedésével is. És elsősorban nem mindegy kitől és honnan veszel lovat!! Mert egy ismeretlen lónak akár évekkel később rossz szokások vagy betegségek is kijöhetnek ha a régi gazdája nem volt olyan körültekintő. Egy több évtizednyi tapasztalattal rendelkező ember segítséget okvetlenül kérd! Aztán ha meg van a ló jöhet az hogy hol tartod. Én a bértartást javaslom az kb. 40 000 havonta. Ezért is ajánlom hogy legyen egy jól kereső munkád plusz megtakarításod ha lovat veszel mert iszonyat sokba kerül. Főleg a lehetséges betegségek és oltások miatt! De ha ezeket mind megteszed akkor jó gazdi leszel és biztos vagyok benne hogy a lovad kárpótol minden kiadást! És lehet kicsit ijesztő ez a sok minden de nem lehetetlen. Nem elriasztás céljából írtam ennyit csak hogy tisztában légy hogy egy ló bizony sok törődést igényel és nem elég csak egy ötlet hogy most lovat akarsz. Sok idő, kitartás és türelem kell hozzá . :)

2018. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az az 1500-2000 forint egy normális lovardában 4000-5000.
2018. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!