Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vétel? Leírásban a többi

Ló vétel? Leírásban a többi

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mikor lovat veszel, független fajtától vagy hogy mire használnád. Mire kell odafigyelni? Hogy lehet “tesztelni” egy lovat hogy nyugodt-e vagy kezes, barátságos-e? Orvos kell azt tudom hogy egészségét megnézzék de a ló személyisegénél van valami kis teszt hogy milyen? Esetleg hisztis-e? (nem tervezek lovat venni, csak érdekelnek a tapasztalatok/tanácsok :))

2018. júl. 18. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Nézegesd\tapogasd meg elsősorban a lovat különös tekintettel a lábaira esetleges duzzanatokat,gyulladást észrevehetsz. Érdemes állatorvossal is megnézetni. Ha belovagolt lovat veszel van lehetetőség kipróbálni (lovagolni rajta) szerencsére nekem tereplovaglásra,futószárazásra is volt lehetőségem :)

A nyugodságát akkor tudod egyszerűen kitapasztalni ha csak együtt töltesz vele egy kis időt:) A lovamat most fogjuk elhozni pedig már több mint másfél éve ismerem\látogatom és első látásra beleszerettem 😊 Na jó persze azért ennyi idő nem kell ennek a kitapasztalásához😄

Lehet ez kocsit furán fog hangzani de esetleg hangoskodhatsz,ugrálhatsz 3s futkoshatsz is körülötte ha igazán nyugodt nem fogja zavartatni magát😉 (De azért ezt óvatosan!)

Érdemes elkérni a papírjait,hogy megnézhesd rendben vannak-e ilyesmi...

Gondolom első lovad a kérdés alapján szóval esetleg az edződ\oktatód is elviheted magaddal és 8 éves körüli vagy idősebb heréltet vagy kancát választani.. De ha lóvásárláson gondolkodsz gondolom utána néztél😊

Sok sikert!

(Elírásokért bocsi)

2018. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy bocsi igazából most olvastam el a kérdést úgy igazán😄😄 Csak rögtön belemerültem az írásba ;)
2018. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható, saját magad pucold és szereld. Érintsd meg a fejét, fülét, hasa alját, te tedd rá a nyerget, húzd meg a hevedert.. Itt az idegesebbje már reagál egy-két dologra. Keress a nyakán vércseppet vagy szúrásnyomot, esetleg túl tiszta foltot, szája sarkában kis krémmaradékot.. Ha ilyen nincs, nagy eséllyel nem kellett nyugtatózni. Nézd meg, hogy nyereghelyes-e, füle mögött, pofáján nincs-e nyoma a kantárnak, ahol aláizzadt. Ha nincs, valószínűleg nem pörgették meg, mielőtt odaértél. Érdemes bejelentkezés nélkül is "épp arra járni".
2018. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott mikor én lovagoltam a barátnőmék egyik lován,sétáltunk át a homokpályára,és én fedeztem fel a ló egyik hisztijét..fél a pocsolyáktól :D Majdnem levágott magáról olyat rúgott ki, azt hittem infarktust kapok. És ő addig ezt nem is tudta róla,mert nem csinálta.
2018. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!