Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar minden ló ledobni?

Miért akar minden ló ledobni?

Figyelt kérdés
Van egy új lovarda ahova járok. Mikor elsőnek lovagoltam ott egy lovon, és az edzőm azt mondta vágtázzunk futószáron, végig csak bakkolt a ló. Következőleg mikor újra megpróbáltuk egy másik lovon (előtte űlt rajta egy másik lány és ő is vágtázott vele vagy két kört ő alatta semmi olyan "komolyabb" dolgot nem tett) ő is ugyan úgy leakart dobni magáról, viszont neki sikerült is, természetesen vissza ültem. Mit csinálhatok rosszul?

2018. júl. 19. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Millió egy oka lehet, ha a ló bakol, ezek közül a legrosszabb az, ha rájön, hogy úgy le tud rakni, ha nem akar dolgozni. Fiatal, agyonhajtott iskolalovaknál könnyen kialakulhat hasonló, de az ok sokszor ennél prózaibb: Túlfűtöttség-öröm, hát-lábfájdalom, bakol az istállógőzös ló is, de akkor is, ha a nyereg nem jó, például felpöndörödik az alsó nyeregszárny, vagy a heveder túl van húzva, netán dörzsöli, vagy a heveder-nyereg alatt megcsípheti valami állat.


Mennyit mennek ezek a lovak, és van-e aki helyrerakja őket, rendszeresen vannak-e változatosabban dolgoztatva vagy csak iskolalovak?

2018. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az első amin ültem az iskola ló volt. A másik az edző lova volt, 16 éves nem iskola ló. Köszönöm válaszod, sokat segítettél. :)
2018. júl. 19. 16:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az a baj, hogy nem szokták őket nagyon futószárazni. Az edző lova miután én leszálltam, feült az edző (ugye futószár nélkül, kezében szárral) semmi rossz mozdulatot nem tett. Csak én alattam. Lehet hogy addigra melegdett be. Nem olyan sokan ülnek az iskola lovon sem. Viszont tényleg nemtudom mi baj lehetett, még az edzőm sem mondott semmit.
2018. júl. 19. 16:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet a baj, hogy a lovasnak olyan az ülése, hogy kellemetlen a ló számára. Nem mindig a ló a hibás, ha fáj neki a lovas, azt is jelezheti így, ahogy bármilyen más kellemetlenséget, rossz érzést is :-(
2018. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj tényleg nemtudom. Mert mielőtt ide jöttünk, volt sajáat lovam,és az egyik barátom lován is lovagoltam, és semmi baj nem volt. :( Már nagyon sok ideje ezen rágódok hogy mit csinálhattam rosszul, de nem jöttem rá semmire :(
2018. júl. 19. 17:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Vagyis ezzel azt akartam mondani, hogy nem elsőnek vágtáztam, de természetesen nem vagyok profi meg semmi ilyesmi, de akkor ők sem tűrtek volna meg vagy én már tényleg nemtudom. :(
2018. júl. 19. 17:10
 7/15 anonim válasza:
100%
Szerintem is sok oka lehet de én arra tippelnék hogy fáj neki valami.
2018. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedbe rejtett állítást - miszerint mostantól kezdve Téged minden ló le akar dobni - jó lenne átértékelned, mert biztosan tévedés. :)

Egy jó iskolaló, de sok más szelídebb természetű ló sem akarja ledobni a lovasát, akármennyire ügyetlenül is üli meg őt.


Érdemes megfontolnod azt is, hogy az edződ nem mondott semmit. Nyilván azért mert ő sem látott a részedről olyan hibát, ami a bakolás oka lenne.

Pedig egyébként neki fontos lenne megtudni, hogy a tanítványai egyikét-másikát miért dobja le az általa futószáron vezetett ló, ugyanis ez nem fordulhatna elő. Olyan lehet, hogy esetleg megijed a ló, vagy a lovas egyensúlyát veszti és akár futószáron lovagolva is "lecsúszik" a lóról, de egy tanuló lovas az edző által futószárazott lóról normális körülmények között nem eshet le azért, mert a ló meg akar tőle szabadulni, vagy mert a ló zabos stb.


A lényeg, hogy nem szabad sokat töprengened azon, hogy miért bakoltak veled ezek a lovak, viszont bízni kell abban, hogy a jövőben az oktató valóban neked való és megfelelő kondícióban lévő lovat ad alád.

2018. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Igen, nekem ilyen lovam van. Négy évesen vettem. Lovardában tartom, ahol hozzáértéssel rendszeresen foglalkoznak vele, és én is kapok segítséget, hogy mikor, mit hogyan tegyek vele.
2018. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es egy eltévedt válasz. Bocs!
2018. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!