Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás itthon, ló "egyedűl?

Lótartás itthon, ló "egyedűl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kapok egy lovat😊.. Egyenlőre nem tudunk neki állandó társat biztosítani mert a szüleimnek még egy kicsit kell tanulni a lovakról,de inkább lovagolni tanulni és még pár dolog miatt nem lehet másik paci egyenlőre... A paci itthon lenne és egyedűl..Rengeteget fogok foglalkozni vele😊🐎 De lótársat csak úgy tudok neki biztosítani,hogy van egy barátnőm (közel lakik hozzánk) neki is van egy lova.. Sokat mennénk együtt lovagolni és amikor tudunk átlovagolunk a másikhoz,hogy addig is együtt legyenek a legelőn.. Ez természetesen átmeneti megoldás és előbb-utóbb lesz egy másik paci is😊

Légyszíves ne a lótartáshoz szükséges tudásomról beszéljünk,higgyétek el sose szeretnék pacit ha esetleg lenne amit nem tudok😉😊

(Persze van még mit tanulni de ennyi a lótartáshoz elég)

Helyesírásomért bocsánat...


2018. júl. 21. 19:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat a vége lehet picit fura.. De szerintem lehet érteni.
2018. júl. 21. 19:19
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Paci haverkodhat;kutya,macska,nyúl...

De az "egyszemélyes istálló" ,alom/takarmány mennyivel olcsóbb mint a bértartás?!

2018. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem pénz spórolás céljából lesz itthon...Hanem azért,hogy minnél többet foglalkozak vele. Én szeretném etetni takarítani stb.. A legközelebbi lovardába ahol tanulok oda biciklivel nem tudok elmenni messze van.. Vagyis nyílván egyszer oda érnék😂 Úgyhogy emiatt..
2018. júl. 21. 19:27
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Biztos hogy nagyon sok mindent nem tudsz a lótartásról, ezt főleg az egód mutatja, az hogy bevállaljátok így egyedül no meg a hozzáállásod (de komolyan, hány éves vagy ennyit szmájlizni meg így írni, 12?).

Nem abból áll a lótartás hogy kapok egy lovat, átlovagolok vele két házzal arrébb és a legelőn vagyunk. Ha a szüleidnek még kell egy kicsit tanulni a lovakról, te meg gyerek vagy, akkor nektek egyáltalán nem lenne való még a ló, mert az állat soha nem a gyerek, hanem a szülő felelőssége.

2018. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi a smilekért.. Csak végre megtaláltam őket a billentyűzetemen... Nem akartam ilyen "nagy egóval"írni vagy hoyg mondjam..Nyilván nem tudok mindent. Azt csak azért akartam oda írni a végére,hogy ne azt írja minden válaszoló,hogy " neked még nem kéne ló" hanem a kérdésre válaszoljanak..
2018. júl. 21. 19:44
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Hát, pedig tényleg nem kéne neked ló. Főleg, hogy annyit sem néztél utána a lótartásnak, hogy tudd, lovat SOHA nem tartunk egyedül.
2018. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De utána néztem.. Ezért írtam,hogy EGYENLŐRE így tudnánk megoldani azért így se lenne teljesen egyedűl és minnél hamarabb lesz egy társa :)
2018. júl. 21. 20:04
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Szia.


Átmenetileg semmi baja nem lesz egy kis egyedülléttől, úgy könnyebb is neki megszokni az új helyét, mint egyszerre az új hely és az új ló.

De arra ügyelj, hogy amennyit az elején foglalkozol vele, később is ugyanannyit kell majd, hogy ne érezze elhanyagolásnak.

Ha a barátnőddel tudtok együtt lovagolni, lovazni, az nagyon jó, együtt felköthettek. Mennyi idős a paci, és mennyit lenne egyedül, társa érkezéséig?



Amúgy nekem is egyedüli lovam van. Heti 4-szer ülök fel, vagy ahogy időm engedi, de minden nap van vele foglalkozva, leml van mozgatva. A szomszédunknak van 3 lovuk, napközben általában össze vannak engedve közös legelőn/karámban, reggel 10-től kb. délután 5/6-ig. Idén tölti a hetet, három éve van nálunk.

2018. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Akkor miért nem várjátok meg hogy meglegyen a lehetőség a két ló tartására? Ezt annyira nem értem, tudjátok hogy nem tudtok biztosítani valamit, és mégis belevágtok.
2018. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nyolcasnak köszönöm az értelmes választ!:)

1. A paci 5 éves :)

2. Kb egy évet.

2018. júl. 21. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!