Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló fél az ostor-tól?

A ló fél az ostor-tól?

Figyelt kérdés

2018. júl. 27. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudom te mennyire preferálnád, ha ostorral csapkodnának. Igen fél tőle, kellemetlen neki és nem szereti.
2018. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Biztos, hogy fel, de szerintem inkabb a hangjatol, nem hinnem, hogy tenylegesen megutik vele - jobb helyeken, persze.
2018. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

1es, te sem vagy lovas ember ugye?


Kérdező: Normális helyzetben, normális használat mellett NEM fél tőle, mivel nem ütni kell vele a lovat, hanem csak jelezni vele, a mozgatása, hangja segítségével.Pl. sem a kocsis sem a futószáron dolgozó lovat sem ütik vele. Hanem fara mögött van mozgatva. Max felé lendítve.

Üdv, egy igazi lovas...

2018. júl. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Ha igazi lovas vagy, nyílván tudod, hogy időnként azért "megcsípik" vele a lovat. Van aki szabályosan megveri, de erre általában nincs szükség.
2018. júl. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kantárral is vertek már lovat, mégsem arra való...
2018. júl. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Amikor lovagolni jártam, az oktatómnak egy mentett lova volt. Amikor makacskodott, nem akart menni, az oktatóm elővett egy pálcát. Nem csapkodott vele, csak tartotta a kezében. A ló utána olyan szépen követte az utasításokat, hogy csak na, eszébe nem jutott volna elkezdeni legelészni, stb. Az oktatóm sosem verte a lovat, ostort nem használt rajta, és 10+ év után is ennyire rettegett a ló... (vasvillával és mindegy egyéb eszközzel verték régebben)


Ha egy ló sosem látott ostort, akkor nem fog félni, ha meglát egy embert ostorral. Ha elkezdenek csapkodni az ostorral körülötte, akkor a ló megugrik, mert nem érti, mi az a csapkodás. Ha a lovat rendes, lovakhoz értő ember töri be, akkor nem fog félni az ostortól, hiszen nem verik az ostorral.

A valóságban viszont a legtöbb ló akkor is feszült lesz, ha csak meglát egy ostort. A rossz emlékek, a sok verés jut eszükbe.

2018. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert lett mindenki itt igy lepontozva, valasztol fuggetlenul :D

Irtak hogy fel, nem fel, utik, nem utik, illetve ezeknek kulonbozo (osszes letezo) kombinaciojat, de senki nem kapott normalis ertekelest xd

2018. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak hogy tisztázzuk: a lovat igenis néh neg-megütik az ostorral, nem feltétlenül úgy, hogy nagyon fájjon. Azt pedig álszentség mondani, hogy a lovat nem verik neg. De igen. Amúgy nem kellene megverni, de nevelési célzattal igenis meg kell csapni, időnként, különben hogyan lennének megnevelve?
2018. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
8as, légy oly' kedves, a magad nevében beszélni.Egyik oktatóm már 20 éve kezdett tanítani, sem ő, sem én nem ütjük ténylegesen a lovat soha az ostorral, pl futószárazásnál csak mögötte van vele csattíntva, de nem a lovat ütjük vele.
2018. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor legyen neked igazad. Soha senki nem veri vagy csak üti meg a lovát, mert az állatkínzás szegény paci meg had ge©!zzen, nem kell megnevelni, majd dolgozik ha kedve van. Én tévedtem, belátom. Most ugye örül a kis lelked?
2018. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!