Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől köpött vért a lovam?

Mitől köpött vért a lovam?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves csődör csikóm, pàr hónapja van nàllam, szinte minden nap amikor tudom akkor dolgozok vele futószaron.

Pàr napig nem volt minden nap jàrtatva mert nyaralni voltam de apukàm lovaskocsi utan kötötte és vitte.

Ma elvittem futószárazni, ment pàr kört ügetésbe, de valamitől megijedt és megcsúszott majd egy jó nagyot ráesett a bal oldalára, azonnal fel is àllt, de egy nagy maréknyi vér kifolyt a száján.

Nem köhögte, nem hànyta csak kinyitotta a száját és kifolyt. Nem volt alvadt a vér. Zabla volt a szájaban de az nem sérthette meg mert ahogy megindult elcsuszott még mielőtt rànott volna a zablàval.

Nem volt bàgyadt se előtte se utàna sőt ahogy vezettem haza még egy motor hangjàra játszotta is az agyát.

Eszik iszik normalisan, az àllatorvosunk aki lovakkal foglalkozik pàr napig nincs itthon úgyhogy neki nemtudok szólni, ezért kérdem hogy mit gondoltok mi lehetett?



2018. júl. 30. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű az esés közben ráharapott a nyelvére vagy valahogy máshogy sértette fel a száját, mondjuk a zablával (tudom, nem rántottál rajta, de lehet ráharapott erősen).
2018. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak elharapta a nyelvét, viszont ha beverte a fejét az lehet koponya alapu törés is.
2018. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A feje nem érte a földet szerencsére, köszönöm a vàlaszokat
2018. júl. 30. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Miért futószárazod minden nap az egy éves csikót?
2018. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem minden nap csak amikor tudom, és ne higgye senki hogy agyon hajtom, csak a napi mozgás szükségletét elègítem ki, és mivel csődör és szemtelen ezért foglalkozni kell vele
2018. aug. 1. 00:24
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Ugye tudod, hogy az ízületeinek nem tesz jót a futószárazás? Ki kell csapni a legelőre más csődörcsikókkal, az kielégíti a mozgásigényét, szocializálódik. Futószárazni elég két, két és fél éves kora körül, bár személy szerint még azt is kicsit korainak találom.
2018. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!