Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet h lesz egy lovam. De...

Lehet h lesz egy lovam. De sejtelmem sincs mekkora legyen, (146cm vagyok. A lovas tanárom azt mondja legyen póni. A barátaink pedig azt mondják hogy túl kicsi a fajtát se tudom hogy melyik gyerek szerető ti tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a súlyod? Mennyi ideig tervezed lovagolni (pár év múlva másik lovat szeretnél, vagy inkább őt lovagolnád sok éven át)?
2018. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, hogy a lótartás hogyan működik. Adják veszik néhány évente mint az autót, vagy van személyes kötődés mint mondjuk egy kutyánál.

Ezt csak azért kérdezem, mert ha még növésben vagy és túl kicsi lovat választasz akkor néhány év múlva tudsz majd rajta kényelmesen lovagolni ?

2018. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sokáig szeretném ezt a lovat és 32kg vagyok
2018. júl. 31. 06:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Nyugodtan választhatsz szerintem normál méretű lovat. :) pl.:kisbéru félvér, magyar sportló, nóniusz :))
2018. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Attól függ hogy fogsz e még nőni és ha igen akkor mennyit. Ha már nem sokat fogsz nőni akkor nyugodtan nézelődj a kislovak(haflingi, hucul stb...) között. Viszont ha még sokat fogsz nőni akkor nagy lovat válassz mindenképpen.
2018. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még sokat fogok nőni mert tíz vagyok nagyon köszönöm a tanácsaitokat és rendes ló fajtára vannak tippeitek?
2018. júl. 31. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Kisbéri félvér, magyar sportló, nóniusz, gidrán, angol telivér
2018. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 G. M. ***** válasza:
48%
Szerintem egy kisló lenne a jó neked, mivel rajta nagyobb korodban is tudsz még lovagolni, úgy, hogy mindkettőtöknek kényelmes legyen. Az én kedvenc kisló fajtám, a haflingi. :)
2018. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
A póninál nem a magasságod hanem inkább a súlyod lesz kérdéses hamrabb szerintem, de a kislo remek ötlet, mivel alig magasabb egy poninál, de joval jobb a teherbiro képessége, és ha magasabb leszel az sem lesz neki akdály. Én 14-15 évesen 172 centivel 55-57 kilóval lazán lovagoltam kislovon, ugyh szerintem azis lenne az ideális ha hosszutávra tervezel. De remélem jol atgondoltátok, mert egy ló nem egyenlo egy kutyával/macskával...
2018. aug. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kisló vagy magyar félvér félét ajánlok én is, pl haflingi, fjord nagyon jók. :) Mindenképp heréltet, a kancákkal néha szokott gond lenni, de egy herélt a legtöbb esetben nyugodt természetű.
2019. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!