Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen kiülni a...

Hogyan kell helyesen kiülni a vágtát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki el tudná részletesen magyarázni, hogy hogyan kell kiülni a vágtát?

Testtartás, a ló mozgásának követése, ülés, beugratás, stb.

Nem tudom, hogy mennyire fontos-e de terepen fogok kezdeni vágtázni, egy viszonylag gyors lovon.

Ja még az is hozzátartozik, hogy a ló vágtánál feladja elég rendesen a fejét, és elvileg nála rövid szárat is kell fogni vágtánál mert könnyen engedelmetlen lehet hosszabb, vagy normál hosszúságúnak mondható szárral.

A válaszokat előre is köszönöm, és most az egyszer kíméljenek a hozzá nem értő válaszolók köszi!


2018. aug. 3. 13:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Kiülés, vàgta.


Nem tudom ezen mi olyan nehéz

2018. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát csak annyi, hogy vak vagyok, és nem látom pl az oktatót.

de azért nagyon kedves lehetsz.

ja és az olyan válaszokra hogy: vakon hogy akarsz lovagolni?

nem vagyok kíváncsi.

2018. aug. 3. 13:18
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Kiülni csak a fotelt tudtam eddig,meg az ágymatracot kifeküdni.
2018. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

:D

de amúgy tényleg így mondják (nézz utána)

2018. aug. 3. 13:28
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlen az oktatód és ezzel Te is, ha a vágtát terepen kezdi el neked megmutatni.


A vágtát vagy futószáron kell elkezdeni tanulni, vagy osztálylovaglásban egy olyan lovon, amelyik kezdők alá való és felvezet vágtára egy másik ló.


Nagy felelőtlenség, amire készültök.

2018. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Hát igazából terepen már biztosan ügetek, szval sztem ezért akar az oktatóm terepen megtanítani vágtázni.

Amelyik lovon vagyok amúgy teljesen megbízható ló, csak kell tudni nála a szármértéket.

Meg az ügetést is terepen tudtam megfelelően elsajátítani, körön/futószáron nem mindig sikerült.

2018. aug. 3. 13:34
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom milyen oktatód van, de jobb helyeken nem terepen kezdik el vágtáztatni a tanulókat, hanem futószáron, kéz nélkül.

Nem a ló gyorsasága a lényeg, hanem a ritmusa, lehet lassú ló is kiülhető, kellemes ritmusú, de dobálós is, ugyanez gyors lovaknál. ha kényelmes, akkor indegy, hogy ő egy gyorsabb, de ha nem, akkor hamar le fogsz fordulni róla.


Miután futószáron, kéz nélkül, vagy a voltizshevederbe kapaszkodva ráérzett a lovas a vágta ritmusára, na akkor kezdik el a beemelést tanítani. Ha ez a két alapmozzanat hányzik, felcserélődik, nagy eséllyel olyan hibákat fogsz felvenni, ami a lónak is kényelmetlenséget okoz.


Ezt elmagyarázni, interneten keresztül nem nagyon lehet, ezt tapasztalni kell, és azon az úton megtanulni.

2018. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

mondjuk ja, igazad van.

Elv annak a lónak kényelmes a vágtája.

Azért mentem amúgy erre a helyre, mert ahol ezelőtt voltam mivel én vak vagyok, 3 hónap után se vettek le futószárról körkarámban.

na mindegy. jah és akkor is csak ügettem.

és ott sztem az életben nem vittek át volna a nagy karámba/pályára, nemhogy terepre.

ahol most vagyok ott igazából az oktató régebb óta ismer.

2018. aug. 3. 13:41
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Akkor is életveszélyes amit csinál veled az oktatód.

Azért inkább kérd már meg, hogy futószáron ugrasson be elsőre, mivel a vágta az ügetéshez képest teljesen más mozgás. A legtöbb esés, főleg bizonytalanabb ülésű lovasoknál az a vágta-ügetés átmenetkor történik, mert a hintamozgásból nem tudnak átállni az ügetés ütemére.


Egy tereplovaglás épp elég rizikós, egy vágtánál észnél kell lenni, meg ugye a biztos ülés nagyon fontos. Garantálni tudom, hogy a ló szájába fogsz kapaszkodni, amit nem fog díjazni, a másik, hogy ha megugrik közben oldalra, akkor megint csak az esésnek adsz esélyt.


Nálunk pl nagyon fontos a stabilitás, kb addig nincs szár a kezedben, míg nem tudsz kapaszkodás nélkül tan-és könnyű ügetni futószáron. Intezitástól függően van, akinek ez 1 hónap, van akinek 5. Ez van (főleg a ló miatt, mer a bizonytalan ülésű lovas bizony a ló szájába kapaszkodik még hosszúszáron is). Vágtába is először futószáron ugratjuk be a lovast, kapaszkodjon, élvezze az új mozgást, aztán, ha megy már kapaszkodás nélkül, akkor megtanulja beugratni, majd szabadon beugratni.


Ha mégis bevállalod a kamikaze oktatást, amit az edződ csinál, kobak és gerincvédő legyen rajtad. Illetve ha van egy csepp józan eszed te mondasz rá nem-et. Ha pedig nem vagy 18 a szüleidnek is lehet ehhez hozzászólása, mert bizony ez bazi nagy felelőtlenség, amit az oktatód csinál.

2018. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de ha vak, vagyis látássérült vagy, akkor meg főleg nem terepen kéne először vágtázni, mivel még egy rendesen látó embernek és lónak is lehetnek meglepetések a fűben, földben.

Barátnőm lova vágtában megtalált egy lyukat, és nagyon csúnyán buktak, a leányzónak a bordája tört. Persze nem ez a jellemző, de ahhoz, hogy ez így működjön atombiztos terápiás lóra lenne szükség.

2018. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!