Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás/otthon tartás? Hol...

Bértartás/otthon tartás? Hol tanultál lovagolni? Mi a célod? Kedvenc fajta, temperamentum? Mi az az elmélet, amit mindenképp tudni kell? Csikó/idősebb ló, ló/póni? Vélemény iskolalovakról, lovardákról, edzőkről?

Figyelt kérdés
Magyar Póni Klub szövetségről vélemény? Hol lovagolsz,van lovad?

2018. aug. 11. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én az otthon tartást preferálom. De azt csak akkor ha mindent biztosítani tudunk a ló számára. És otthon és lovasiskolában tanultam lovagolni, 4 lovunk van, és otthon tartjuk őket. És például állatorvos szeretnék lenni és lovakat szeretnék tartani. Csíkot csak hozzá értő vagy megfelelő segítséggel tartanék, mivel ugye egyszer be is kell majd lovagolni. A pónik meg nagyon imádnivalóak. Iskola lovak közül is van nagyon jó és olyan is ami nem arra való, hogy kezdők tanuljanak rajta, mindenhol másak, csak úgy mint a lovasedzők.
2018. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha lenne lovam bértartásban tartanám, mert ott van lehetőség fedett pályára is és felszereltebb.Meg ha otthon tartod akkor legalabb két ló kell, mert tarsaslények. Egy népszerű lovardában(futószalag) tanultam majd otthagytam mert meguntam a sok rosszundulatu sznob embert, meg az árakat is eleg drágának tartottam ahhoz kepest hogy minőségben nem volt a toppon ha nem versenyeztél. Most egy sokkal barátságosabb helyen vagyok ahol a lovak sincsenek annyira túlterhelve. Célom hogy legyen saját lovam és hogy komolyabban megtanulják lovagolni mind idomitas, dijlovagas és mind ugratas teren.

Kedvenc fajtám nem igazán van, inkább a jelem ami szamit nekem. Legyen temperamentumos,barátságos de ne idegbeteg de legfőképp ne legyen befásult. Inkább fiatalabb lovak akivel egyutt tudok fejlődni de nagyon fiatal csíkot nem szeretnek.

Aza baj hogy már túl sokan mennek a pénzre és nem figyelnek oda hogy az állatnak mi a jó. Főleg az olyan helyeken jellemző ahol versenyeznek is, és csak akkor tudsz ervenyesulnj ha sok penzed van. Nagyon sok olyan iskola lovat ismerek aki ebbe őrült bele.

2018. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen tény
2018. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
* Sok helyen tényleg kihasználják a lovakat, voltam olyan helyen ahol pár darab lovon oktattak egész nap, képzelhetitek, hogy mennyit pihenhettek szegény párák, és a legdurvább, hogy a 25 éves lovat is ugyanúgy használták, nagyon le volt amortizálva szegény, rövid időn belül el is pusztult. :/
2018. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sssaszem ***** válasza:
100%
Van lovam Bértartásban tartom Miltonon Sárpentelén, haflingi lovam lett, mert kényelmes mert nyugodt, 5 éves herélt 140 cm magas, szerencsére barátságos mindent megcsinál nekem. (végre sikerült találnom egy engedelmes lovat). Szóval ennyit. Lovasiskola nem valami jó, mert mindenhol van olyan, hogy lusta meg hajtós ló, ami nekem nem is tetszettek és nem is fog.
2018. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mihez elmélet, lótartáshoz, vagy lovagláshoz?


A Póni Klub szövetség melyik oldaláról vélemény? Hogy milyen versenyeket rendeznek? Vagy?

2018. aug. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lovagláshoz
2018. aug. 22. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!