Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereggel vagy szőrén jobb /...

Nyereggel vagy szőrén jobb / értelmesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jobban érezni a lovat szőrén meg minden. Viszont nem érzem magam úgy biztonságban. Szőrén ügettem és megvadult alattam a ló. Nem lehetett irányítani és nem tudtam magam fenttartani. Igazából ez a legnagyobb problémam hogy nem tudok semmibe kapaszkodni. De mindenki azt mondja hogy szőrén jó tanulni meg jó lesz az egyensúlyom, meg biztos ülésen. De a ló megérzi ha félek... Szóval most megyek egy új lovardába ahol nyereggel tanulunk majd. Ugye nem rossz választás?

2018. aug. 13. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Érdemesebb* bocsánat
2018. aug. 13. 19:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot tegyünk tisztába :1 szőrén nem is jó, nem is szerencsés. Legjobb voltizs hevederben, lényegében nincs nyereg de mégse szőrén ülöd meg a lovat mert van kapaszkodó amiben stabilitást találhatsz.

2 normális helyen amíg nem fejlett az egyensúlyod, nem is kell irányítsd a lovat mert futószáron vagy, anélkül h szárat adnának a kezedbe.


Nyereggel islehet, a lényeg h kengyel nélkül.

2018. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Jöhetnek még
2018. aug. 13. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Oltári nagy baromságnak tartom ezt a szőrén tanulunk lovagolni dolgot...amellett hogy tönkrebaxxa a szerencsétlen állat hátát, annak sincs értelme hogy a nyomorult kezdő össze vissza pattog,halálfélelme van ezáltal elkezd szorítani a lábaival, netán még az oktató is mondja ezt neki( köszönöm a kedves első edzőmnek hogy temérdek üléshibával ruházott fel) és egy teljesen helytelen, bizonytalan ülés alakul ki ami teljes mértékben attól függ hogy mennyire tudsz kezeddel/lábaddal kapaszkodni. A nyereg nem egy ördögtől való dolog ahogy a kengyel sem. Amúgy is remélhetőleg a lovon töltött időd 95%-ban nyeregben zajlik. A voltizshevederről nem tudok nyilatkozni, 0 tapasztalatom van vele de annyian dícsérik, biztos van értelme.
2018. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyereggel érdemesebb.Eleve szerintem szőrén kezdőként veszélyes is, és nem ettől lesz jó ülésed. Én voltizs hevederrel tanultam, ami tényleg jó, mert az tényleg segít kialakítani a jó egyensúlyt és a biztos ülést. De ha szőrén vagy a nyereggel történő lovaglás között kell választani, én a nyerget javaslom.
2018. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) egy óra múlva megyek először. Remélem jó lesz:)
2018. aug. 14. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!