Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet hozzászoktatni a...

Hogyan lehet hozzászoktatni a sarkantyúhoz?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem h van egy 4 éves quarter horse lovam és már jó ideje lovagoljuk nagyon szépen enged meg hajlik, lépésben és ügetésben semmi baja a sarkantyúval de amikor ugratnám be vágtába akkor elkezd hisztizni...eddig azt hittük h a sarkantyú görgőlye miatt ami eddig derelye szaggatós volt de kicseréltük sokkal nagyobb ra és tompábra(200FT-os ra) de visszatérve az lenne a kérdesem h h lehetne elérni azt h ne veszekedjen vele? ő nagyon a hajtós kategóriába tartozik és ha lehet ezt lovaknál így fogalmazni most éli a lázadó korszakát és tesztelgeti a határokat...valakinek valami tipp h h lehetne erről leszoktatni?


válaszokat előre is köszi



2018. aug. 21. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy a sarkantyú miatt és nem valami egészségügyi probléma pl hátfájás miatt? Van egy ló akit lovagoltam, ő is mindig hisztizett és egyszer sem használtam sarkantyút.
2018. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
semmi baja teljesen makk egészséges...szőrén kötőfékkel nyereggel sarkantyú nélkül mindig gyönyörűen megy
2018. aug. 21. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

4 éves es azt mondod, hogy szabadon, kötőfékkel, sarkantyú nélkül jól megy, akkor mi az oka, hogy szükséges a plusz felszerelés?

A lazadós korszakot pedig, baromi következetes neveléssel, foglalkozással. Figyelj oda, mikor az apró dominancia jeleket mutatja, kérd a feladatot, ne engedd hogy kihátráljon, ha kell lépj vissza egy folyamattal, ne engedd hogy legeltetéskor alolad szedjen ki füvet ésatöbbi.pl.

Sarkantyú pedig, ha minde áron kell, akkor először egy pici műanyagot vegyél és finoman kezdd el hozzászoktatni. Lehet hogy túl erősen használod a számara amúgy is szokatlan cuccot.

2018. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem használom érősen...és nekem nem az a bökős sarkantyúm van hanem western görgős sarkantyú aminek nagy és tompa a görgölye...tehát ha akarnám se tudnám erőssen odanyomni,amugy meg a pontos segítség adásra h minnél finomabb és láthatatlan jeleket is észrevegyen ami versenyeken nagyon hasznos azokba a számokba amikben én indulok...amugy meg egyáltalán nem domináns csikó és még próbál kibújót keresni a feledet alól,vagyis ez szimplán csak olyan ami minden csikónál van h keres egy kényemesebb és lustább utat...folyamatosan kiképzés alatt van....


összegezve minden félreértést; nem használom durván a sarkantyút,semmilyen egeszség ügyi gondja nincs...

2018. aug. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!