Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha félek a lovaktól...

Mit tegyek ha félek a lovaktól? :/

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy bármennyire is azt mondom hogy nem sajnos így van. Mondjuk nem értem mert ha baráttal vagyok ló közelbe akkor nem:/ Csak suliba (lovas suliba járok) félek tőlük de gondolom miért mivel a tanárunk hát eléggé szigorú hát nem részletezném inkább hogy milyen. Szóval annyi lenne hogy valaki tudna valamit tanácsolni hogy ezt a félelmemet hogy győzhetném le? Mert eléggé kellemetlen hogy oda megyek a közelükbe és egyből olyanokra gondolok hogy megharap, vagy megrúgnak vagy ilyesmi (de mondom ha baráttal vagyok akkor nem ezért se értem)

2018. aug. 22. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A szigorú tanár miatt lehet...

Próbáld meg simogatni a lovat, és ha engedik, etesd meg kézből répával, vagy hasonlóval.

Biztos nem kell tartanod tőle, ott csak szelíd lovak vannak!

2018. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elég magabiztos, össze kéne kaparnj egy kis önbizalmat. Ha Lovas suliba jarsz akkor azért eléggé alapvetőnek kellene hogy legyenek ezek. Persze nem szégyen hogy félsz, de akkor lehet nem neked való az az iskola, hiszem utána ebben is kell majd elhelyezkedned és dolgoznod. Muszáj lesz ezt leküzdened, beszélj olyan tanarral errol akiben megbizol ismer téged és tud tanácsot adni. Másrészt meg felesleges szerintem félned hiszen nem hiszem hogy a legközveszélyesebb csődörökkel kell foglalkoznotok. Fejben dől ez az egész hidd el. A ló is megérzi ha bizonytalan vagy.
2018. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy kérdés, mennyi idős vagy?
2018. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igaz hogy csődörökkel nem de van egy pár ló ami nem a legbarátságosabb (harap,rúg,félti a fülét) és ezeken a lovakon lovagolunk szabadon,futószáron. :/ (amelyik félti a fülét azon csak azok akik tudnak lovagolni)egyébként 15 éves lány vagyok
2018. aug. 23. 13:58
 5/12 anonim ***** válasza:
És milyen az a "lovas suli"? (bocsi, hogy kérdezek, de nagyon érdekel)
2018. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint hogy érted hogy milyen? amúgy nem baj
2018. aug. 23. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint, milyen szinten foglalkoztok a lovakkal, mennyit stb. Mert nem értem, hogy mit jelent a lovas suli. xd
2018. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Attól függ melyik tanárral vagyunk és hogy mit tanulunk. De nagyrészt csak ha lovagolunk az meg héten egyszer volt. Szóval szerintem nem sokat. Leginkább tanulunk róluk biológiát, takarmányozást, betegségeket meg hasonlókat
2018. aug. 23. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi!
2018. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán a kiszámíthatatlantól félsz. Jó ellenszere, ha minél többet tanulsz a lovakról; megismered alaposan a viselkedésüket, testbeszédüket és akkor nem érhet meglepetés. A lovak alapból nem hajlamosak emberre támadni, mindenképp gondolj arra hogy összességében jóindulatú, jámbor, alkalmazkodó jószágok(ha nem így lenne akkor nem is tudnánk együttműködni velük, ahogy évezredek óta tesszük.)

Továbbá gondold át, hogy van e értelme a lovas sulinak, szeretnéd ezt tanulni?

2018. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!