Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi a teherbírása egy 130...

Mennyi a teherbírása egy 130 cm póninak?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki lovagol pónikat?

Én 163 cm és 47 kg körül vagyok, a súlyomat mennyire bírná el? Bár a magasságom miatt kicsit bénán nézünk ki együtt,. Régen lovagoltam, akkor még én is könnyebb voltam. De már pár éve nincs lovagolva, dolgoztatva, és ez meg is látszik rajta, egy picit meghízott és pluszként gyerekeket szeretnék rajta lovagoltatni és ehhez újra munkába kéne állítanom és néha rá ülni. Szóval ha nem rendszeresen hanem csak néha lovagolom akkor az még rendben van?



2018. aug. 23. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A magasság nem mérvadó. Milyen az alkata? Hány kiló?
2018. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Welsh jelleg, rég mértük akkor kb 250 kg körül lehetett, azóta sokat hízott, szóval most több.
2018. aug. 23. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is ültem már pónin néhány alkalommal, 175 cm és 75 kg vagyok,és nem néztem ki rajta annyira bénán. Ismerősöm ebben a helyzetben van,mint te,dolgoztatni kell a póniját néhány alkalommal a gyerekeknek,ő 165 cm/65 kg körül mozog.

De hallottam már férfi ismerőstől (magas és izmos,szóval 85-90 kg szerintem ),hogy amikor pónika elkezdett pofátlanul viselkedni a gyerekkel,akkor felült rá és helyretette.

2018. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

De milyen Welsh jelleg? Könnyebb alkatú, vagy cob jelleg, nehezebb?



Utolsó, én is jól "helyretenném" az ismerősödet.

2018. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
4# Nincs semmi probléma az ismerősömmel,érti a dolgát,tudja,hogy mit csinál. Éppen annak köszönhetően,hogy foglalkozik a lovakkal,lovagolja őket és helyreteszi(aminek te szerintem egy erősen negatív töltést tulajdonítottál) emelkednek ki a szokásos iskolaló körből. Így egy normális lovasórát kapsz,nem pedig egy önműködő lovat,aki megtanult nagykört és átlóváltást.
2018. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen alkatú.

2018. aug. 23. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Éppen ez az, hogy a lovat nem "helyretesszük", inkább az ilyen embereket...



Kérdező, ez simán elbír. :D Tényleg túlsúlyos, de jó hozzá az alkata is.

2018. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Attól, hogy egy ló túlsúlyos, még nem nő a teherbírása... kérem, aki látott már 180 kilós kövér embert mindenféle egészségügyi problémával övezve 120at guggolni, az mellékeljen nekem bizonyítékot vagy csináltasson szemüveget.

Kérdező, válaszolva neked ritka -de tényleg ritka! - alkalmakkor nyugodtan ráülhetsz. Figyelj arra hogy mivel elhízott és egy ideje a garázsban van fokozatosan kerüljön vissza munkába a sérülések elkerülése végett. A legkisebb gond hogy furcsán néztek ki együtt, ha túl magas vagy hozzá akkor inkább az a baj hogy nem tudsz rendesen csizmával hatni rá mert túllóg a lábad.

2018. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

"Attól, hogy egy ló túlsúlyos, még nem nő a teherbírása..."


És ki írt ilyesmit? Én nem találom...

2018. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!