Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A pata hátsó része fölött...

A pata hátsó része fölött csúnya seb, beköpték a legyek, most kukacos és büdös, házi praktikák? (Ló)

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz jelenleg magán jellegű okok miatt nem tudjuk elvinni, légyszives az ilyen válaszokat mellőzni, én is tudom, h az kéne, ahogy tudom, viszem. Addig is itthon házilag mit tudok tenni? Valahogyan ki tudom írtani a lárvákat? Olyan írjon, aki tud segíteni a válaszával, előre köszönöm. <3

2018. aug. 23. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát valahogy ki kellene tisztítani és jó alaposan lefertőtleníteni pl. hidrogén peroxid tablettával, amit vízben feloldasz és pezseg és elég jó fertőtlenítőszer. De biztos van oldat is belőle. Szóval barmilyen erős fertőtlenítő, antibakteriális szer jó, aztán csak kell valami fedő kötés rá, hogy ne köpjék be a legyek.
2018. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vinni, HÍVJ állatorvost. Ha nem ismersz állatorvost a környéken akkor írd meg merre vagy és küldünk elérhetőségeket mert ez nem játék.

Ha már hagytad idáig fajulni a dolgokat, legalább most ne ronts rajta tovább a házi praktikáiddal.

Ha pedig állatorvosra nem futja, akkor bizony nem kell lovat tartani, mert az bizony drága dolog.

2018. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Az első voltam, kettes, igazad van, de leírta, hogy nem viszi (nem tudja?!) dokihoz vinni, de legalább valami kezelést igényel, és a fertőtlenítés ártani nem árthat.

Sajnálom a lovat, ebben a melegben még jobban kell vigyázni az ilyen sebekkel... Bármilyen állatról legyen szó!

Ha pénz miatt nem lehet dokit hívni, akkor lehetne keresni olyat, aki részlet fizetést is elfogad. Ki tudja, mennyire könnyen fertőződik el annyira, hogy akár elpusztuljon szegény

2018. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, mert mondta, hogy VINNI, nem tudja, de nem is kell vinni, hanem az állatorvost kihívni és kimegy házhoz.


2-es voltam

2018. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Nem tudod, h milyen anyagi helyzetben voltunk, mikor megvettük a lovat, és h most milyenben vagyunk. Azóta, h hozzánk került a paci, már eltelt egy kis idő, és sajnos olyan problémák is felmerültek, amiket előre nem láttunk. De éppen ezeket nem szeretném kifejteni, ezért is írtam h magán jellegű az oka, amiért orvos még nem kezelte. Ettől függetlenül azt megköszönöm, h aggódsz a lovamért, és ha módunkban áll, szakemberhez fogunk fordulni.
2018. aug. 23. 14:26
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

És ha gyereked lesz akkor sem viszed el orvoshoz csak ha már lerohad a lába?

Ez nem vicc amikor már beköpik a legyek, bebüdösödik és lárvás. Egyáltalán nem is kellett volna hagyni idáig fajulni. Már mikor kialakult a seb mehetett volna bele a betadin, meg rá a kötés és azt cserélgetni. Ha meg alapból olyan mély volt a seb, hogy varrni kell, akkor azt megint nem lehetett volna csak úgy otthagyni.


Ha meg már nem olyan az anyagi helyzetetek, hogy lovat tudjatok tartani, akkor akármilyen szomorú, de el kell adni, mert nektek sem jó, ha a ló költségei miatt kajára már nektek sem futja, meg a lónak sem jó, ha hagyjátok lerohadni a lábát.

2018. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

#6!


Feketén fehéren leírta, hogy nincs állatorvosra pénze. Az a hatalmas különbség a gyerek és a ló között, hogy a gyerek gyógyítását fizeti a tb, a lóét meg nem. Itt most arról van szó, hogy vagy ki tudja fertőtleníteni a kérdező, vagy parizer lesz a lóból. Szóval a sok agyaskodás helyett inkább az írjon aki releváns választ tud adni, mert engem is érdekelne a megoldás, de már elegem van, hogy minden állatos kérdésben a válaszok háromnegyede az, hogy "ha ilyen tudatlan/csóró vagy, miért van állatod"?

2018. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A legutóbbi vaszolónak köszönöm, h szinte leírta helyettem is a gondolataimat! ;)
2018. aug. 23. 15:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
hidrogén-peroxid-oldat, azzal jó bőven belocsolni, ez biztos. dögöket kicsipegetni, sebben turkálva, az uccsót is, az is biztos. utána talán sebfedő szpré, jó vastagon, kérdezd meg a patikust, valami szárítót adjon, és egy laza fedőkötés. napi kétszer ismételni, ha lehet, ne dekkoljon sokat a napon. amennyire lehet, légymentes istálló (takarítás, légypapír, uv-lámpás irtó..)
2018. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ugyanaz, de nagyon hasonló: https://www.youtube.com/watch?v=hgY56t2ddHY


Amúgy én is azt tanácsolom, hogy hívj állatorvost!


Mi lesz a következő? Hogy nem lesz takarmányod?

2018. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!