Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri a mai világban lovat...

Megéri a mai világban lovat venni?

Figyelt kérdés
Nagy lovas vagyok, saját lovat még nem tudhatok magaménak. Elvileg 1-2 év múlva szerzünk be nekem, ha az anyagi okok megengedik, mert iszonyatosan megugrottak a környéken a bértartók-félrideg-ridegtartós árak, pedig ez csak egy random falu a határ fele. 50 ezer bértartás, 30 a félrideg, 2 év múlva meg az isten se tudja mi lesz, mert igen csak megrázó árak ezek. Pest környékéről meg ne is beszéljünk, havonta szinte többet kérnek, mint egy átlagember fél fizetése. Elgondolkodtató tényleg, hogy a mostani helyzetekből kifolyólag mi lesz pár éven belül... Azért is teszem fel a kérdést, vajon nem lesz-e minden olyan drága, hogy ebbe szegényedünk bele?
2018. aug. 23. 14:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Nem éri meg. Ez hobbi.
2018. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
#1, pont azért mert hobbi, van, akinek megéri, van, akinek nem.
2018. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

#2


Pont azért, mert hobbi, nem éri meg senkinek.

2018. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Már miért ne érné meg? Nem csak pénz létezik a világon, megtérülhet az máshogy is.

Lehet például, hogy valakinek nem mard pénze másra egy eltartott ló miatt, de ő így boldog, mert neki a ló fontosabb, mint az élvezeti cikkek mondjuk. Akkor neki megéri.

2018. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"50 ezer bértartás, 30 a félrideg"

Öhm... a félrideg és a rideg is bértartás. "bértartás" alatt az istállózott bértartásra gondolsz? Egyébként én ilyen alacsony árakról még életemben nem hallottam. Megrázó árak... megrázóan alacsonyak. Ez neked "megugrott"? Én is egy random faluban lakom, itt az istállózott bértartás 80, a félrideg 60, a rideg meg 40, és még ez is egy kifejezetten olcsó hely. Ugyhogy ha még a 30 is sok neked (apropó, az ilyen olcsó helyek mindig gyanúsak...) akkor ne, ne legyen lovad!


"havonta szinte többet kérnek, mint egy átlagember fél fizetése."

Egy normális hely annyiért kezdődik. Egy átlagember fél fizetése 50.000 forint, ami elég egy jó ridegre.

2018. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Négyes, nem. A "megéri" szó azt jelenti, hogy PÉNZBEN megtérül. Ha nem térül meg, akkor nem éri meg.
2018. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagyis, a magyar átlagfizetés fele olyan 100.000 lehet, ami pedig egy tök tűrhető istállózott tartás.
2018. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, egyetértek egy másik hozzászólóval: ez nem megugrás, ezek az általános árak mindenhol. De léteznek 70,80,90 ezres lovardák, ezek számítanak magasabbnak, nem az 50 ezer. Ahol egy ideig dolgoztam, ott a full rideg volt 45, a boxos 60. Ezek az árak nem hinném, hogy két éven belül változnának.

Viszont ha havi 30, illetve 50 ezer ft nagy kiadásnak számít nálatok, akkor nem akarlak elkeseríteni, de nem biztos, hogy lovat kellene vennetek. Ha otthon tartod, akkor is kell széna, takarmány nagy mennyiségben +oltások, féreghajtás, körmölés, patkolás és az esetleges orvosi költségek. (Amik a milliós összeget is megközelíthetik.) Ezek ugye bértartasban is ugyanúgy vannak. Erre fel kell készülnötök, nem úgy megy, hogy hazaviszem aztán ingyé van.

Ha már a bértartás árába beleszegényedtek, ahogy mondtad, akkor a többibe meg pláne. Spóroljatok erre a dologra még szerintem, legalább annyit, hogyha megbetegszik, nyugodt szívvel ki tudjátok fizetni.

A “megéri” szó engem is összezavart, hát pénzben nyilván nem éri meg, hiszen csak viszi azt, de ha megvannak a megfelelő körülmények+időd akkor természetesen megéri, csodás dolog egy saját ló. Csak tényleg gondold át.

2018. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem éri meg. Már viszonylag olcsón lehet venni biciklit és kisteherautót is.
2018. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es, a ló nem jármű...
2018. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!