Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam szeret az elején menni?

Lovam szeret az elején menni?

Figyelt kérdés
Eleve olyan neki a nyakillesztése meg a testalkata(remélem értitek miről beszélek, ha nem, bocsi a szar megfogalmazásért), hogy sokkal könnyebb mélyre lovagolni, mint feljebb igazgatni. Munkában laza, lendület megvan, megy előre, elengedett, de amint picit feljebb kéne jönnie, amikor már tanügetés/vágta van, nem nagyon megy. Nem tudom egyszerűen nem kézből feljebb hozni. Arra ha pl lazább szár, több csizma, csak szétnyúlik, vagy mégjobban az elejére esik. Csakis úgy tudom valamennyire leszedni az elejéről, ha rövidebb szárat fogok, és jobban megtartom elöl. Van is veszekedés az elején bőven. Aztán ha már feljebb jött nincs akkora gond. De tudom hogy nem így kéne, de egyszerűen nem tudom hogy tudnám kevesebb kézzel feljebb hozni. Edzőre sajna nincs nagyon lehetőségem. Idomításban amúgy nagyon jól dolgozik, egészen addig, amíg nem kell feljebb jönnie. Nem versenyzünk, nem készülünk semmire, de szeretném a legjobbat kihozni belőle. Heti 3x dolgozik kb. Értelmes válaszokat légyszi, köszönöm.
2018. aug. 26. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló problémánál a futószár segített. A fsz-as hevedernek ne az oldalsó karikájába csatold a kikötőszárat, hanem a felsőbe. Nyilván nem kényszerítve, csak olyan hosszra, hogy ne tudja túl mélyre nyújtani a nyakát. Kb ugyanolyan egyébként a hossza, mint az oldalsóban. Így súly nélkül szépen megkeresi magának a kényelmes pozíciót, hogy neki is jó, a háta sem fáj, de a száját sem húzza a szár. Eleinte kényelmetlen lehet neki, kezdj hosszabb szárral, rövidebb idővel. Meg kell szoknia az új módit, és az izmoknak is igazodniuk kell.

Lovaglásnál meg, hiába megy előre, tartsd meg a szárat, és akár egy hosszú pálcával piszkáld kicsit a fenekét, hogy maga alá húzza, és ne csak az eleje után menjen... Sok-sok combra való, vállat be, farat be sokat segíthet. Akár a bemelegítő lépésben is nyugodtan csinálhatja, nem kell mindig gatyaszáron sétálni az elején.

2018. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt a futószárazós dolgot mindenképp kipróbálom, csak kell vennem egy futószáras hevedert. :)
2018. aug. 27. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!