Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új nyerget szeretnék venni,...

Új nyerget szeretnék venni, és nem tudom, hogy fontos-e ez a része a nyeregnek vagy sem?

Figyelt kérdés

Minden nyeregnél a felrántószíj mindkét oldalán van ilyen kis kitüremkedés a nyeregnél (egyik fentebb másik lejjebb). Néztem Pessoa nyergeket, de mindegyik pessoa nyeregnél a hevederszíjaknál csak az egyik kitüremkedés van meg (a térdtámasz), de a másik oldalán lévő nincs. Ez mennyire fontos? (És amúgy mi a neve?)

Ez a kitüremkedés nélküli nyereg: [link]

Ez a kitüremkedéses nyereg: [link]



2018. aug. 30. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A magasságodtól is függ, hogy hol van a kitüremkedés. Van pár fajta..Nem szeretnél a lovasoktatóddal nyergeket próbálni? ő jobban meg tudná mondani, mint mi.
2018. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te a hátsó combtámaszra gondolsz. A Pessoa Legacy-n például pont van. Ülésbiztonságot javít/hat. Nem létszükséglet. Ha eddig nem találkoztál vele nem fog hiányozni.
2018. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig is mindig olyan nyeregben ültem, amin volt hátsó combtámasz. A kérdés, hogy ez nagyon fontos-e vagy sem?
2018. aug. 30. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szubjektív, hogy fontos-e. Ha nagyon fontos lenne, kvázi létszükséglet, lenne mindegyik nyergen. Az, hogy neked fontos-e, azt egyes egyedül te tudod. Próbálj ki egy olyan nyerget, amin nincs és döntsd el, hogy kellene-e rá, vagy teljesen felesleges.
2018. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!