Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, titeket nem zavar a...

Lovasok, titeket nem zavar a rólatok keringő sok tévhit?

Figyelt kérdés

Aki lovagol csak gazdag lehet. Lovat úgy indítunk el, hogy alávágunk egyet-kettőt.

Vágta esetén még erősebben csapunk oda neki. Amerre húzzuk jó erősen a szárat, arra fordul a ló, ha mindkettő szárral té És igazából nincs is több dolog, amit tudni kène a lovagláshoz.



2018. aug. 30. 18:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2018. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kérdés írásának elején véletlen posztoltam a kérdést.

*Amerre húzzuk jó erősen a szárat, arra fordul a ló, ha mindkettő szárral tépjük a száját, akkor megáll.

Kimaradt még, hogy szerintem mindez elég rossz színben tünteti fel a lovasokat, pedig nem igazak. Mind hamis prekoncepció. Egy nem létező dolog miatt lesznek rossz véleménnyel rólam.

Mindez ellenére nem is bántana a dolog, de még jobb belátásra sem tudok senkit sem bírni. Természetesen nem várom el egy nem lovagló embertől sem, hogy tisztában legyen a dolgokkal, viszont meg hallgatni sem hajlandóak sem sokan.

Ma egy barátom kioktatott, hogy márpedig úgy kell fordítani a lovat, ahogy ő mondja, csak húzzam meg az egyik szárat. Nem zavarta a tény, hogy kettőnk közül én lovagolok 5 éve.

2018. aug. 30. 19:04
 3/26 anonim ***** válasza:
13%
Nem zavar, az se zavarna, ha mondjuk valami radikális állat le állatkinzózna valami butaságért. Én csak hobbi szinten lovaglok, nem akarok versenyezni vagy ilyesmi, de tényleg nem annyira nehéz, tényleg erről szól nagy vonalakban
2018. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%
1-es, te úgy is utálod az állatokat. :D
2018. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Primitív dilettáns emberek véleménye nem. Számít.
2018. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4/4

Valamiért nekem is van egy olyan érzésem, hogy nem sok köze van hozzájuk:D

Persze korántsem biztos.

2018. aug. 30. 19:20
 7/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak a primitív dilettáns emberek gondolkodnak így, hanem a nem lovagló emberek többsége. A kérdésben említett barátom is intelligensnek tartom. Ezért döbbentem le, hogy nem volt nyitott a témára, nem tudtam meggyőzni egy olyan dologról, amihez azért jobban értek.
2018. aug. 30. 19:22
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
De, de biztos. Havanho állatgyűlölő, de néha azért rak ki kamu kérdéseket
2018. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

"tényleg erről szól nagy vonalakban"


Akkor te nem lovagolsz. Sokkal, sokkal, de sokkal többet kell hozzá megtanulni. Legkevesebb 5 év után mondhatja valaki azt, hogy tud alap szinten lovagolni. Bírom, hogy azok az emberek, akik "hobbilovasnak" nevezik magukat, 90%-ban soha nem jártak oktatóhoz, ötletük sincs arról, hogy hogyan kell lovagolni csak tépkedik erőből a száját, meg rugdossák, és azt mondják, hogy ők lovagolnak. A lova úgy indítjuk el, hogy finoman a sarkunkkal megbökjük/hangjelzés. Vágtába beugratásnál a belső lábat a hevederre, a külsőt a heveder mögé tesszük és odaszorítjuk, nem rúgunk, illetve itt is játszik a hangjelzés. Csizmával és testsúllyal fordítjuk a lovat, a szárat békén hagyjuk.

2018. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
De, biztos, ez egy állatgyűlölő, akit egyedül az állatok kategóriában lehet megtalálni, szerinte a lovak undorítóak, betartaná a kutyatartást, mert büdösek stb..
2018. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!