Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felszállás előtt miért futószá...

Felszállás előtt miért futószárazzák a lovat?

Figyelt kérdés

Egy lovasoktatótól hallottam, hogy egy lány éppen futószárazza a lovát, mert mindjárt kezdődik az óra. Ezt bemelegítés végett csinálja?


Illetve, egy hobbilovasnak egy 10 éven felüli, képzett lóval milyen gyakran és miért kell futószáraznia?


2018. aug. 31. 14:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én jártam, akkor azért, hogy lehiggadjon a ló, mert ha valaki ráült, egyből vágtázott.

Ha nem ilyen jellegű probléma miatt, akkor bemelegítik.

2018. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És egy hobbilovas, nem problémás, középkorú lóval mennyit futószárazza? Ők is csak melegítés/lemozgatás miatt?
2018. aug. 31. 15:09
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

Mert fosnak a lótól, és nem tudnak lovagolni. Avilág legnagyobb f...sága az istállógőzös lovat futószárra tenni. Egy rendszeresen lovagolt lónál takarmányozási problémára utal, ha nagyon tele van (túl sok a kaja).


Lótól függ, hogy kell-e futószárazni. Én egy képzett lovat nem tennék futószárra, akkor már többet ér, ha helyette inkább kimehet karámba, legelőre.

2018. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hobbiból oktatok (van papírom) én akkor szoktam futószárazni, ha hét közben nem tudtam a lóval foglalkozni és már nincs időm normálisan lelovagolni. Nekem nem okoz problémát egy pihentebb ló, viszont gyerek alá csak akkor adom, ha már ment.

Szépen meg van tanítva, hogy futószáron nem rohan, mint az ökör, szépen fel lehet építeni egy 20 perces átmozgatást . Amikor a vágtához érek az első pár körben hagyom örömködni, de utána munka van.

Mellesleg kezdő alatt szinte alszik.

2018. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szó sem volt istállógőzös lóról, ezek a lovak még nem is láttak istállót. Ridegtartásban vannak, és minden nap lovagolják őket.
2018. aug. 31. 16:03
 6/20 A kérdező kommentje:
Éppen ezért azt kérdezem, hogy egy olyan lovat, akit minden nap lefárasztanak lovaglással, miért futószáraznak előtte? És az is jó, ha a lovat a belovaglása után soha nem futószárazzák?
2018. aug. 31. 16:05
 7/20 A kérdező kommentje:
Arról pedig szintén szó sem volt, hogy "nagyon tele van". Nem mondtam semmi olyasmit, hogy bármi probléma lenne vele, tök nyugodt.
2018. aug. 31. 16:06
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Ha nyugodt, akkor bemelegítés a lónak, meg nyilván egy biztonsági rákérdezés, hogy nem ideges-e, nincs-e valami napi agybaja, ami egy kezdőbbnek gondot okozhatna.

Lovaglás után nem nagyon szokták már őket futószárazni, én szeretem, ha mennek 10-15 percet a jártatóban, ha a lovasnak nincs ideje vagy energiája sétálni. De egyébként a levezető séta szerintem jobban is esik a lónak a súly nélkül.

A másik kérdés: attól függ, hogy mennyit tud lovagolni hetente, mennyit van a ló karámban, mennyit eszik, és hogy mi van a kis buksijában. Láttam én már olyan 18 évest, hogy sárkányvér is folyt az ereiben... Ha mondjuk kétnaponta van lovaglás, én felülés előtt 10 percet futószáraznám, bemelegszik, ha valami bántja a lelkét, kiugrálja. Plusz 10 éven felüli, nem árt elkezdeni vigyázni az inaira, hátára, hogy ne azonnal kapja a súlyterhelést. Plusz heti egyszer a három lovaglás mellett szépen, kikötőszárral, felépítve tartanék egy futószáras napot, mert másféle a mozgás, mint a lovas alatt, és sokat tud használni az izmok karbantartására.

2018. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Minden nap lovagol kb. 1-2 órát, a lova mindig a karámban van. A "mi van a kis buksijában"-t meg nem értem...
2018. szept. 1. 07:41
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
#8: Mert az aztán igazán kímélő, és hasznos, ha a be nem melegedett, "hideg" ló köríven elkezd ugrálni... Fú de nem bírom az olyanokat, akik futószáron ugráltatják a lovukat -.- Aztán meg csodálkoznak, hogy fáj a ló lába...
2018. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!