Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni egy kezdőnek ezeket a felszereléseket?

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve kezdtem lovagolni kisebb nagyobb kihagyásokkal,jelenleg már karámban lovagolok és nem rég volt az első vágtám. Eddig nem vettem semmilyen lovas felszerelést de most gondolkodtam egy saját kobakon, gerincvédőn, lovaglónadrágon,lovaglózoknin meg egy kesztyűn. Most gyűlt ki rájuk a pénzem és nem tudom,hogy megérné-e megvenni ezeket vagy várjak még vele.(Amúgy a lovardában adnak kobakot meg gerincvédőt). És amúgy ha megérné megvenni ezeket akkor még jól jönne szerintetek valami?

2018. szept. 2. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg.
2018. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Kobak, kesztyű, nadrág mindenképpen jó, ha van, pláne a kobaknál saját, mert én pl nem szeretem a gondolatot, hogy más izzadt feje után a sajátomra tegyem. Nadrág, kesztyű sportfelszerelés, kényelmesebbé teszi a nyiházást. Lovaglózokni szerintem felesleges, túl sokat kérnek érte. Kínai, térdzokni, 2 pár kb addig tart, mint egy lovaglózokni, csak negyedannyiba sem kerül. Gerincvédőt én a lovardáét használnám, ha magabiztosabb vagy, ezt már nem nagyon fogod hordani. Esetleg egy lovascipő-lábszárvédő párosítás. Nem tudom, hogy nősz-e még, de egy csizma drága mulatság, és nagy méreg, ha egy év után nem jó rád.
2018. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nőni már sokat nem fogok szerintem max. 2-3 cm-t, hát én nem vagyok oda a lovagó csizmákért szóval azt hanyagolni fogom még szerintem. A lábszárvédő sem a szívem csücske, nem nagyon szeretem, ezért gondoltam a zoknira.
2018. szept. 2. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Megéri. Első óra után.
2018. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Gerincvédőt én a lovardáét használnám, ha magabiztosabb vagy, ezt már nem nagyon fogod hordani."


A legtöbb lovardában kötelező hordani, nem is tudom, hogy jut eszébe valakinek nélküle lovagolni.

2018. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Illetve, csizma mindenképp kell. De ha nincs, akkor hogy lovagolsz?
2018. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát rendesen, miért csizma nélkül nem lehet lovagolni? És akkor minek van akkor a lovaglócipő?? Én eddig is csizma nélkül lovagoltam és nem éreztem hiányát.
2018. szept. 4. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, az a helyzet, hogy nem igazán lehet... Olyanról, hogy lovaglócipő, én eddig még életemben nem hallottam, nálunk az rövidszárú lovaglócsizma, tehát ugyanúgy csizma. Akkor úgy kérdezem, hogy miben lovagolsz?..
2018. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lovagló cipő és a csepsz (nem tudom hogy kell írni) ára egyezik egy csizmáéval. Én a csizmát jobbam szeretem. A zokni felesleges viszont a csepsz az nagyobb tapadást ad és sokkal biztosabb az ülésed. A gerincvédő szerintem nem szükséges max ha ugrasz akkor kölcsönkérsz a lovardától egyet. Én ugrásnál se használok mert nekem kényelmetlen nagyon és nem tudok rendesen munka vágtázni és tan ügetni a gerincvédőben.
2018. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!