Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a ló terepről hazafelé lassabban ügessen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nemcsak a ló, hanem még az autó is hazafelé jobban megy.
2018. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, istenem, és te lovagolsz?
2018. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, én...
2018. szept. 10. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ló jobban iparkodik hazafele... Ne a szárat húzd, akkor csak jobban siet, tartsd meg a derekaddal, nyugtasd szóval. Ha gyorsít, lehet azt csinálni, hogy másik irányba mész egy darabig, ha szép lassan, hazafele megint. Nem hülye egy ló, hamar rá fog jönni, hogy minél jobban igyekezne, annál kevésbé hazafele mentek. Jó lenne, ha néhány alkalommal menne veletek olyan, akinek a lova rutinos és nyugodt. Így látná a tied is, hogy semmi ok a rohanásra, lehet ezt finoman és szépen is :)
2018. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Utolsó! :)
2018. szept. 14. 13:33
 6/8 A Tengerész ***** válasza:
Nem vagyok lovas, de van az a mondás, hogy "hazafelé a ló is gyorsabban szalad", szóval alighanem alapigazság. Viszont nekem nagyon meggyőző volt 4-es, mert kutyás vagyok és tudom, hogy a ló is van olyan okos mint a kutya. PONTOSAN tudja, hogy mit akarsz tőle és ha rájön, hogy nem tudja keresztülvinni a saját akaratát, akkor beletörődik a tiedbe, megtanulja a "szabályt" és esetleg ha néha figyelmeztetni is kell rá, betartja. Csak szólok rá, hogy "nemnem!" és máris fordul vissza. Számára természetes, hogy belelátok a gondolataiba, mert ő is belelát az enyémbe.
2018. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A Tengerész ***** válasza:
Ja még valami. Régi történet, barátom mesélte, hogy lovaik voltak és az apja mondta neki, hogy SOHA ne lovagoljon be az udvarra hazafelé jövet, mindig szálljon le és száron vezesse a lovat az istállóba. Persze neki egyik fülén be a másikon ki, vágtában jött haza és be az udvarra, a ló meg amint meglátta az istállóajtót vágtában be az istállóba, hátán a gyerekkel...az ajtó olyan 30 centivel volt magasabb a lónál.
2018. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy szoktuk kiküszöbölni, hogy soha nem fordítjuk meg a lovat, hanem egy kört járunk be, így csak akkor esik le neki, hogy hazafelé tartunk, amikor meglátja a lovardát, de addigra meg már kellően fáradt ahhoz, hogy ne akarjon rohanni. Meg azt a szakaszt már amúgy is lépésben szoktuk megtenni.
2018. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!