Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ívelt nyak elérése?

Ívelt nyak elérése?

Figyelt kérdés

A díjlovaknál hogyan érik el az ívelt nyakat?

Én a sajátommal meg tudom csinálni?

Ha igen, hogyan?



2018. szept. 11. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Csak egy aprócska kérdés... Te szereted és tiszteled a lovat, mint a természet legcsodásabb teremtményét, vagy csak azért van, hogy jelezd másoknak, hogy elegendő pénze van apucinak a beteges magamutogatásodra? Előbbi esetén nem értem a kérdést. Utóbbi esetben pedig inkább Ferrarit, vagy Mustangot (nyilván az autóra gondolok) vegyél. Mindkettőnek ló az emblémája, de nem fogja érezni, ha kínozni akarod.
2018. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Azoknak a lovaknak alapból olyan afelépítése, nyakillesztése. Izmosítani, ketekíteni lehet sok szárralovaglással, idomító-gimmnasztikával, de ha alapból nem hattyúnyakkal született nem lesz olyan.
2018. szept. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Kedves első, megnyugtatlak, hogy a kérdező által kérdezett "ívelt nyak", azaz a támaszkodás, szárra lovaglás nem azért lett kitalálva, hogy mutassuk mennyi pénze van apucinak, és nem, nem csak az lovagolja szárra a lovat aki nem szereti azt. A támaszkodás elsősorban a ló egészsége megtartása céljából lett kitalálva. A helyesen támaszkodó, összeszedett ló feladja a hátát, így könnyebben tudja hordozni a lovast anélkül, hogy a hosszú hátizma és az égész háta ne menjen tönkre. Amikor a ló csillagvizsgálóként, beesett háttal közlekedik, és a lovas azon pattok, na akkor fog tönkremenni a ló. Csak sajnos a magadfajták nem hajlandóak szárra lovagolni a lovat, mert "megtisztelik azzal az állatot, hogy úgy menjen ahogy neki kényelmes", csak sajnos az igazából nem kényelmes neki. Az lenne a kényelmes, ha megtanulná helyesen hordozni a hátán a lovast, és nem menne tönkre, csak erre a ló nem jön rá magától, meg kell neki tanítani. Próbáld csak ki, ha négykézlábra állsz, homorítasz és felnyújtod a nyakad, baromi kényelmetlen lesz, ha mondjuk egy kisgyerek ráül a hátadra, ellenben ha domborítasz, akkor könnyebben elbírod. A helyesen támaszkodó ló ugyanígy adja fel a hátát.

Emellett egy helyesen összeszedett ló a súlyát döntően a hátsó lábára helyezi. A lábak felépítéséből egyértelműen látszik, hogy a hátsó láb sokkal erősebb mint a mellső lábak, több súlyt bír el. A csak úgy összevissza, nem támaszkodásban lovagolt lovak gyakran az elejükre esnek (értsd: elöl a súlypontjuk), sokkal több súly nehezedik a mellső lábakra, így hosszútávon azok is tönkremehetnek. A helyes lovaglás nem viccből lett kitalálva.


A másodiknak annyiból igaza van, hogy a nyak felépítése közrejátszik a támaszkodás, feligazítottság esetében, de azért azt nem mondanám, hogy ha egy lónak nincs hattyú nyaka az nem lehet feligazítani. Minden lovat lehet feligazítva lovagolni, bár van amelyiket felépítéséből adódóan nehezebb. Bár a díjlovaknak általában pont nem hattyú nyaka van. Sokat számít a nyak illesztése is. Egy lent illesztett nyakú lovat nehezebb "levenni az elejéről" és feligazítani, mint egy olyan lovat aminek feljebb van illesztve a nyaka. Egy szarvasnyakú lovat szintén nehéz feligazítva lovagolni, bár a szarvasnak gyakran már a rossz lovaglásból adódó rosszul izmoltság eredménye (mivel az alsó nyakéle jóval izmosabb mint a felső, ami a folyamatos csillagvizsgálás, szár ellen menés eredménye.) A ló nem magától lesz szépen izmolt, hanem a helyes lovaglástól és helyes idomítástól.


Kedves kérdező. Elsősorban egy edzőt ajánlanék, olyat aki tudja is, hogy mit csinál, nem csak a pénzre hajt. Sajnos edző nélkül és külső segítség nélkül nagyon nehéz megtanulni helyesen összeszedetten lovagolni. És ez nem csak a ló feje kézzel való behúzását jelenti, hogy "szép legyen a nyaka". Aki erőből húzza be a ló fejét nem helyesen lovagol, ezt hívják hamis támaszkodásnak. A helyes támaszkodás a hátsó lábakból indul ki. Mindennek az alapja az ütemes, lendületes lovaglás. A hátsó lábaknak minél jobban be kell lépni a test súlypontja alá. (A hamis támaszkodásban lévő lovak hátulja általában kimarad, tötyörög, nem lép a súlypont alá.) Tehát, a lendület az első, hogy a hátsó lábával alálépjen és hogy ez az erő megszakítás nélkül eljusson a zabláig. A hátsó lábból az energia a háton keresztül megy a lovas kezéig, a ló feladja a hátát, és ha van egy stabil, független kéz, akkor abba bele tud támaszkodni. Ilyenkor a lovas nem tart sok súlyt a kezében, szinte csak pár grammot, a ló hordozza magát. Ellenben a kézzel behúzott fejű lónál a lovasnak nagyon sok súly lehet a kezében. Szóval lényeg a lényeg, a kiképzési skála: ütem, elengedettség, támaszkodás, lendület, egyenesre igazítottság, és összeszedettség. Egy-egy lépcsőfok elérése nem megy az előtte lévő lépcsőfokok nélkül.


Sokat lehetne erről írni, és ok nagyon jó szakkönyv is van, de megtanulni könyvből, edző nélkül nem fog menni, úgyhogy én azt ajánlanám, hogy keress egy jó edzőt. :)

2018. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem tudom mi nem tetszett a kérdésemben, és mivel kívül álló vagy, gondolom a magánéletemhez sem konyítassz.

Nem tudom hogy sikerült leszűrni a kérdésemből azt hogy édesapám veszi a lovakat.

Súgok, egyáltalán egy forintot sem tettek hozzá a szüleim.

Tehát ezt letisztáztuk.

Köszönom utolsó erre lettem volna kíváncsi.

Sajnos ahol lakom nincs olyan edző aki ezt meg tudná tanítani nekem. Legalább is én nem ismerek :)

2018. szept. 12. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 2., nem kell privát üzenetben is támadni, csak mert nincs igazad :D

Tudod mi az a hattyúnyak? [link] Ezen a képen a 3. számmal jelölt nyakat nevezzük hattyúnyaknak.


Itt pedig Valegro, az olimpiai bajnok díjló: [link]

Szerinted neki hol van hattyúnyaka? :D Mert sehol. Igen, szépen izmolt nyaka van. Igen, ha feligazítod ívelt lesz, de az a kijelentésed, hogy "Soha nem lesz olyan ívelt nyaka a lovadnak, ha nincs alapból oldenburgis hattyúnyaka", nem állja meg a helyét. Még Valegrónak sincs hattyúnyaka, meg a legtöbb díjlónak szintén nincsen :D


Általában az arab lovaknak van hattyúnyakuk, mint például neki: [link]


Itt van Edward Gal és Totilas, szintén olimpikonok, világrekordot döntöttek: [link]

Van hattyúnyaka? Nincs.


Nem kell engem letámadni, mert te beszélsz ostobaságokat, közlöd a kérdezővel, hogy ha nincs hattyúnyakú lova, akkor soha nem lesz olyan mint a díjlovak, miközben a díjlovak 90%-ának nem is hattyúnyaka van. Az ívelt kinézet már a feligazítás eredménye.

2018. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge képességeid hatására sajnos nem lehet veled szótérteni. Azt írtam te primitív barom h izmosítani lehet de ha nem olyan a felépítése soha nem lesz hattyúnyaka. Te ezt nem fogtad fel a halvány pici agyaddal mert te csak képen látsz lovakat.
2018. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csak képen látsz lovakat" haha, talán kevésbé lennének fárasztóak a napjaim ha így lenne :"D

Nekem a feligazítás nem egyenlő a hattyúnyakkal, te nem értelmezted a kérdést. A kérdező azt kérdezte, hogy a díjlovaknál hogyan érik el az ívelt nyakat. Ezzel ő a feligazított "kerek" nyakra gondolt, nem pedig az általad folyamatosan felhozott hattyúnyakkal. Ezért hoztam fel neked példának, hogy a sportlovak nagy részének NINCS hattyúnyaka, hanem helyes munkával fel vannak igazítva, ettől ívelt a nyakuk. Szépen leírtam hogyan lehet ezt elérni, te meg lehurrogsz, hogy ez hülyeség, mert a feligazítás nem hattyúnyak. Mikor mondtam én azt, hogy az hattyúnyak? :D

Te vagy fennakadva azon, hogy ha a kérdező lovának nincs hattyúnyaka akkor soha nem is lesz, de nem is ez volt a kérdés :D A kérdező a díjlovak nyaktartásáról kérdezett, én pedig segítettem neki.

Ő pedig megköszönte a hozzászólásomat, te meg kibuktál mert valószínűleg egy buta 10 éves vagy. Ennyi :D

Szép napot :DD

2018. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Légyszi mutasd már meg azt a "legtöbb sportlovat" aminek hattyúnyaka van. Írj neveket, vagy linkelj képet, de hadd nézzem már meg miről beszélsz :D
2018. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!