Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes e a félbér tartás?...

Érdemes e a félbér tartás? Megéri e? Szerintetek beleegyezznének?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek egy lovat és nem akarom, hogy megvegyék! Úgy gondoltam hogy megveszem félbérbe vagyis én bármikor lovagolhatok rajta! DE ez a ló egy lovardája és szerintetek megengednék, hogy megvegyem azt a lovat felesbe mármint én bármikor lovagolhatom,de a lovardába is lovagolhatják!
2018. szept. 12. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
HAHA ez nem így van, kicsit optimista vagy. Felestartas egy nagy lehúzas semmi több és mindig vita van belőle. Sokszor 30-50 ezreket elkernek, majdnem annyit vagy p9nt annyit fizetsz némely helyen mint a rendes bértartó csak te más lovába teszed a pénzt. Bármikor nemigen lovagolhatsz te, max heti 2-3 alkalom szokott lenni a többi nap minden más hülye tönkreteszi a lovat aztán ugyanúgy neked kell állni az orvos felét úgy h te otthon unatkoztál a kanapédon. A vége megjósolhatóan az h kb mikor már kifizetted a ló árát, leszűkítik a lehetőségeidet és "takaródj innen" játék indul el+örök harag. Szerződést 98 százaléka nem is hajlandó írni, jól gondold meg..
2018. szept. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Meg nem veszed, semmi tulajdonjogod nincs csak kibérled. Neked csak fizetni lesz jogod semmi értelme.
2018. szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
A feles tartás arról szól, hogy te fizetsz 80%-ot, a másik fél 20%-ot, csak ezt nem mondja el senki, mert miért is tenné. Hallottam már olyanról is, aki kifizetett egy csomó lóvét, de mikor lovagolni akart, akkor mindig jött valami indoklás, hogy miért nem (most ő használja, most ez van, most az van...).
2018. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem megveszed a lovat, csak kibérled, a kettő között nagy a különbség. Nem éri meg, mert itthon ez nem működik, mert kb minden költséget veled fizetettnek ki, illetve az edző/oktatás díja nincs benne. Tehát te kimész lovagolni és ennyi. Meg ha a lovi is ugyanúgy használja, akkor mit vársz? Megjelensz és épp ülnek rajta, akkor lekapod a lovast róla?

Akkor jobban megéri egy bérletet venni és azt lelovagolni, pénzben jobban jössz ki, oktatnak is és nem vernek rád minden felelősséget.

2018. szept. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyat h az illető kifizette a pénzt másnap ment ki és el volt adva a ló. Vagy amikor az 50 ezres helyen 40 a felestartás +mindennek a fele magyarán többre jön ki mint ha sajátot tartasz. Ha 80 lenne a bértartás akkor lenne reális ez esetben a havi 40. Ez csak 1 pelda a sok lehúzásból. Azt meg hagy ne mondjam milyen lovakat adnak ki, vagy belovagolatlan elszart ló amit neked kell helyrehozni h hasznalni tudd a penzedert (te fizetsz h belovagold/helyrehozd a lovukat VICC) vagy ami 2 hetente 1 hetre lesantul és csak all benne a penzed mert masikat nem adnak. Ez a felesmarhasag csak a tulajnak, lovardanak jó, több helyről letudnak húzni pénzt 1 lóval, a bérlőnek gyakorlatilag semmi joga csak fizetni.
2018. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!