Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A díjlovas versenyen a méneket...

Sssaszem kérdése:

A díjlovas versenyen a méneket hogyan tudják lovagolni a versenyzők? Ha már nehezen kezelhetők a mének?

Figyelt kérdés
A mént nehezebben lovagolható, kezelhető, mint a herélt társaik.

2018. szept. 23. 18:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Ácsi, nem értem a logikádat. A "nehezen kezelhető" nem azt jelenti, hogy nem lehet lovagolni. Valamint a kérdést sem értem, Hogyan? Testsúllyal, csizmával, szárral, mint minden lovat.
2018. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A díjlovaglásra szoktak mének is indulni erre akartam kilyukadni.
2018. szept. 23. 18:15
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Egy ménre ne úgy gondolj, mint egy idegbeteg kutyára. A lovak rendkívül együttműködő állatok.
2018. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én pedig arra akartam kilyukadni, hogy nem értem a kérdést. Mondom, ugyanúgy, mint a többi lovat: csizmával, testsúllyal, szárral.
2018. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De, miért javasolják első lónak inkább a herélt lovat, mint a mént?
2018. szept. 23. 20:07
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb szállítani, bármilyen lóhoz szinte közel viheted. Ménbe is van amelyik birka, de ha egy agyasabb fedmént veszünk mondjuk alapul az kezdőnek nem a legideálisabb. Éppen elég a versenyre, programra koncentrálni nem még a melegítőn is vértizzadni. De tényleg sokszor jobban utálom a sárló kancámat lovagolni mint egy mént.
2018. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
A herélt ÁLTALÁBAN nyugodtabb, mint a mének, ezért kezdő lovasoknak szokták ajánlani, mert kisebb az esélye, hogy megkergül...
2018. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akik profik ők miért tudják ellovagolni a mént?
2018. szept. 23. 21:32
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Oké, átfogalmazom: olyanoknak nem ajánlott a mén tartása, lovaglása, akik nem tudják lekezelni a viselkedésüket, az adott magatartást. Tehát, egy ménnél nem hiba, hogy ágaskodik, harapni próbál, csajozna, nehezebben figyel, ha kanca van a közelben, egyszerűen a tesztoszteron eluralja az agyát, és nem tud tisztán gondolkodni. A profik meg azért tudják ellovagolni őket versenyen, mert otthon naponta edzenek, és lepofozkodják a lóval, mint mi a menetrend, mit lehet, mit nem lehet. A kezdőt meg egy félkemény töki is lepakol egy gyengébb pillanatában, és elmegy a dolga után.
2018. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Határozottsággal. Nálunk is van 2 mén és mindkettő versenyzik. Kancák mellett vannak tartva így nem csak akkor is éreznek kancaszagot, ha fedezetetnek velük, hanem úgy állandóan, így nincs összekötve a kettő, hogy ha kanca van, akkor kufirc is. A másik, hogy ha tökösködni akár, akkor határozott csizma, plusz zabla átjátszása, határozottabb rászólás elég.

Ez mind nevelés és szoktatás kérdése.

Első lónak azért nem való mén, mert a legtöbb kezdő lótartónak nincs meg a kellő határozottsága, hogy lepofozza az emberkedő lovat, másrészt az apróbb bunkóságokat se veszik észre, így ráhagyják a lóra.

Amúgy mindkét mént kenyérre lehet kenni, mert nem az ördögtől valók, de ha úgy van meg kell rángatni, hogy vegye észre magát.

2018. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!